yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórek MAIAS zaskoczy PLONEM I JAKOŚCIĄ

Ogórek MAIAS zaskoczy PLONEM I JAKOŚCIĄ [VIDEO]

Niezwykle trudny początek sezonu w uprawie ogórka pod osłonami. Dość chłodna wiosna z deficytem światła znacząco utrudnia plonowanie roślin w wielu gospodarstwach. Niemniej są odmiany, które doskonale sobie poradziły i wiernie plonują już od kilku tygodni. Odmiana Maias F1 do Syngenty jest odpowiedzią na potrzeby rynku zbytu.

W rodzinnym gospodarstwie ogrodniczym Janusza Stochel w miejscowości Leszczyna k. Bochni (woj. małopolskie) uprawiane są ogórki pod osłonami, na łącznej powierzchni 1 ha. Rozsada produkowana jest samodzielnie przez ogrodników w przydomowej mnożarce. Produkcja ogórków prowadzona jest w dwóch cyklach. Pierwsze nasadzenie wykonane zostało w trzeciej dekadzie lutego, a rośliny będą prowadzone do końca czerwca.

W tym sezonie ogrodnicy zmagają się z dość trudnymi warunkami pogodowymi. Chłodna i zmienna pogoda nie ułatwia im zadania. W dniu spotkania (9 maja) spadki temperatury w nocy sięgały w tym regionie do -2 stopni Celsjusza. Dlatego w obiektach uprawowych wciąż rozpostarta jest folia podwieszkowa, w celu utrzymania odpowiedniej i stabilnej temperatury. Dobór odmiany jest bardzo istotny. Zdaniem ogrodnika ważne, by roślina nie zrzucała zawiązków w trudnych, zmiennych warunkach uprawy i wykazała się wysokim potencjałem plonotwórczym. Ponadto istotną kwestią jest otwarty pokrój rośliny i łatwość w prowadzeniu uprawy. 

Odmiana Maias F1

Odmiana Maias F1 od Syngenty spełnia oczekiwania ogrodników. To odmiana, która niesamowicie oddaje to co ma najlepszego: wysoki plon oraz doskonałą jakość owoców. A ogromną siłą tego ogórka, jest niezwykła tolerancja na trudne warunki uprawowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Rośliny rosną w podłożu inertnym. Dobór odmiany w warunkach deficytu światła, niskiej temperatury na zewnątrz jest bardzo ważny. Na nasadzenia zaczynające się wiosną (w ostatnim tygodniu lutego) i kończące latem dobrze sprawdza się odmiana Maias F1. Odmiana stabilnie plonuje przez cały okres uprawy w różnych warunkach: przy deficycie światła, ORAZ w upalne dni latem. Roślina jest w stanie utworzyć większą liczbę owoców w węźle i, z powodzeniem je wykarmić.

Maias F1 tworzy owoc o długości 21-22 cm, o ciemnej skórce i delikatnym żebrowaniu. Są to istotne cechy, które trzeba wziąć pod uwagę pod kątem rynku zbytu. Średnia masa pojedynczego owocu wynosi ok. 200-220 g.

ODMIANA MAIAS F1 – BO LICZY SIĘ PLON I JAKOŚĆ OWOCÓW!

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl