yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórki szklarniowe polskie a może jednak rosyjskie?

Ogórki szklarniowe polskie a może jednak rosyjskie?

Dochodzą do nas niepokojące sygnały, że handel rosyjskimi warzywami w Polsce na dobre się rozwija. Czytelnicy informują, że w ostatnich dniach na jedną giełd hurtowych dotarł transport wyładowany po brzegi rosyjskimi warzywami, w tym były także ogórki szklarniowe. Co się dzieje z takim towarem? Najczęściej jest on przepakowywany i sprzedawany jako polski. Dlaczego nikt nie reaguje?

Producenci warzyw szklarniowych zmagają się z ogromnymi nakładami. Ceny energii, paliw kopalnych, gazu, nawozów – to składowe, które generują ogromne koszty. Kolejnym problemem, o którym wspominaliśmy na łamach portalu warzywa.pl są braki opału na wielu składach lub dostępny jest w bardzo małych ilościach. Dostawy są przeciągane, a zdarza się, że zamówienia realizowane są w mniejszych ilościach. A chętnych na zakup coraz więcej, przez co kolejki z każdą chwilą rosną. 

Czytaj także: Drastyczne wzrosty cen opału. Węgla w składach brakuje

Ceny ogórka na giełdach hurtowych

Od kilku dni cena ogórków szklarniowych na giełdzie Bronisze jest na stałym poziomie i wynosi od 9 do 11 zł/kg. W Krakowie na “Rybitwach” jest już gorzej, bo za kilogram ogórka hurtownicy płacą 7,5 zł. Tymczasem na “Zjazdowej” w Łodzi cena oscyluje na poziomie 7-10 zł/kg. Ogórek szklarniowy na lubelskim rynku hurtowym w Elizówce kosztuje dziś 9,5-10,60 zł/kg. Czy takie powinny być ceny w dobie ogromnego kryzysu?

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ogórek rosyjski zamiast polskiego?

Sytuację niepokoi także obecność rosyjskiego ogórka, który prawdopodobnie dotarł do Polski przez Białoruś. Cena ogórków za wschodniej granicy jest niższa niż krajowych. To zapewne kusi hurtowników, tym bardziej, że towar ten jest wysokiej jakości. Niestety problem robi się coraz poważniejszy właśnie teraz, w dobie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. 

Trudno się z tym wszystkim pogodzić. A Wy co sądzicie o takich działaniach?

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl