Polskie ogórki są już dostępne od kilku tygodni na półkach sklepowych. Hurtowa cena sprzedażowa tego towaru oscyluje na poziomie ok. 6zł/kg. Podaż ogórka o tej porze roku była większa w porównaniu do lat ubiegłych.
W gospodarstwie Barbary i Sebastiana Czerw w miejscowości Skotniki Dolne, gm. Wiślica woj. świętokrzyskie, ogórki szklarniowe są w fazie intensywnego owocowania. Pierwszy zbiór owoców odbył się 4 tygodnie od posadzenia roślin na miejsce stałe, tj. w pierwszym tygodniu lutego. Początek sezonu był bardzo trudny dla roślin, głównie ze względu na deficyt światła.




Uprawa ogórka w gospodarstwie państwa Czerw od trzech lat odbywa się w dwóch cyklach: wiosennym, jesiennym. Jak informuje producent, sezon uprawowy pod osłonami rozpoczyna się w styczniu i kończy w listopadzie. Na styczniowe nasadzenia rozsadę dostarcza gospodarstwo Mularski. Rośliny prowadzone są w systemie na parasol. W asortymencie odmianowym “króluje” tylko jedna, sprawdzona przez ogrodników odmiana – Meleas RZ F1.
W bieżącym sezonie rośliny ogłowiono w połowie lutego. Po tym zabiegu rośliny zaczęły bardzo ładnie wypuszczać pędy boczne. Uzyskane z nich owoce były również bardzo dobrej jakości.


Rośliny w gospodarstwie państwa Czerw są chronione biologicznie, jak większość upraw szklarniowych w Polsce. Opiekę nad jej uprawą ogórka powierzono firmie Koppert.
W marcu w szklarni w Skotnikach Dolnych ogórki są zbierane trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek.

