Ogórki szklarniowe w marcu 2021 [VIDEO]

Ogórki szklarniowe po ogłowieniu
Ogórki szklarniowe w gospodarstwie państwa Czerw

Polskie ogórki są już dostępne od kilku tygodni na półkach sklepowych. Hurtowa cena sprzedażowa tego towaru oscyluje na poziomie ok. 6zł/kg. Podaż ogórka o tej porze roku była większa w porównaniu do lat ubiegłych.

W gospodarstwie Barbary i Sebastiana Czerw w miejscowości Skotniki Dolne, gm. Wiślica woj. świętokrzyskie, ogórki szklarniowe są w fazie intensywnego owocowania. Pierwszy zbiór owoców odbył się 4 tygodnie od posadzenia roślin na miejsce stałe, tj. w pierwszym tygodniu lutego. Początek sezonu był bardzo trudny dla roślin, głównie ze względu na deficyt światła.

Ogórki w typie midi, odmiana Meleas
Odmiana Meleas jest wybierana przez ogrodników do uprawy w dwóch cyklach: wiosennym i jesiennym
W szklarniach, w marcu, to czas intensywego zbioru ogórków
Ogórki w fazie intensywnego owocowania. Fot. A.W.

Uprawa ogórka w gospodarstwie państwa Czerw od trzech lat odbywa się w dwóch cyklach: wiosennym, jesiennym. Jak informuje producent, sezon uprawowy pod osłonami rozpoczyna się w styczniu i kończy w listopadzie. Na styczniowe nasadzenia rozsadę dostarcza gospodarstwo Mularski. Rośliny prowadzone są w systemie na parasol. W asortymencie odmianowym “króluje” tylko jedna, sprawdzona przez ogrodników odmiana – Meleas RZ F1.

W bieżącym sezonie rośliny ogłowiono w połowie lutego. Po tym zabiegu rośliny zaczęły bardzo ładnie wypuszczać pędy boczne. Uzyskane z nich owoce były również bardzo dobrej jakości.

Ogórki w systemie na parasol
Po ogłowieniu, rośliny bardzo ładnie wypuszczały pędy boczne

Rośliny w gospodarstwie państwa Czerw są chronione biologicznie, jak większość upraw szklarniowych w Polsce. Opiekę nad jej uprawą ogórka powierzono firmie Koppert.

 W marcu w szklarni w Skotnikach Dolnych ogórki są zbierane trzy razy w tygodniu: poniedziałek, środa i piątek.

Uprawa ogórka szklarniowego w marcu
W marcu 2021 rośliny ogórka były w bardzo dobrej kondycji

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności