yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOgórki z nasadzenia lutowego

Ogórki z nasadzenia lutowego

W gospodarstwie szklarniowym Rafała Bunka w Grudziądzu w tym roku sezon ogórkowy rozpoczął się później niż w poprzednich sezonach – bo dopiero 24 lutego, jednak okazało się, że była to bardzo dobra decyzja. Pierwsze zbiory przeprowadzono już po trzech tygodniach od sadzenia. Zapraszamy do rozmowy z Rafałem Bunkiem na temat początku tegorocznego sezonu.

Ogrodnik z Grudziądza już kolejny rok uprawia w swojej szklarni odmianę Grummel F1, którą ceni za dużą produktywność i owoce, których wygląd i długość (od 22 do 25 cm) odpowiadają wymaganiom lokalnych odbiorców. Rafał Bunk zdecydował się w tym roku na poderwanie tylko pięciu zawiązków, choć standardowo zaleca się usuwanie z pędów pierwszych siedmiu owoców, ale dzięki dobrej pogodzie udało się utrzymać obciążone owocami rośliny w dobrej kondycji i rozpocząć zbiory bardzo szybko.

Równo po miesiącu od posadzenia z każdej rośliny zebrano średnio cztery owoce i można powiedzieć, że plantacja jest w pełni owocowania. 

owoce ogórka
Owoce odmiany Grummel F1

Rośliny są już po pierwszym opuszczaniu, rozpoczęło się też cięcie liści, z którym trudno na tym etapie produkcji nadążyć, ponieważ produktywność uprawy jest bardzo wysoka i dużo czasu wymagają zbiory i przygotowanie towaru do sprzedaży.

ogórek szklarniowy
W gospodarstwie rozpoczęto już cięcie liści

Ogrodnik dużo uwagi poświęca monitorowaniu szkodników, aby zwalczać je w sposób jak najmniej inwazyjny. Bazuje na produktach do ochrony biologicznej z firmy Biopartner. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl