yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościOgrzewanie za drogie, oni już wyłączają grzejniki

Ogrzewanie za drogie, oni już wyłączają grzejniki

Trudny początek sezonu zwłaszcza dla producentów specjalizujących się w uprawie warzyw pod osłonami. Wysoki koszty za energię, opał, nawozy.. Czy w sezonie 2022 uprawa warzyw będzie pod kreską?

Od wielu krajowych producentów warzyw pod osłonami usłyszałam, że to będzie rok wyzwań i bardzo trudny. Koszty produkcji wywindowały do góry. Ci którzy mają jeszcze zapasy opały, to na tym etapie “wygrali”, bo ten zakup jeszcze po starej cenie. Wielu ogrodników już przekonała się, że dostępność niektórych środków produkcji jest ograniczona. Towar jest… a za chwilę go nie ma. W dziwnych czasach przyszło nam żyć.

Czytając jeden z artykułów na portalu ItaliaFruit widzimy, że tamtejsi ogrodnicy także zmagają się z podobnymi problemami. “Wzrosły koszty środków produkcji, a także energii. Producenci zaczynają ciąć koszty, w wielu przypadkach upatrują się w ogrzewaniu szklarni..”.

źródło: italiafruit.net

Włoscy ogrodnicy mówią o 40-procentowym wzroście kosztów. Kolejna kwestia to siła najemna, koszty pracowników. Jeszcze inną kwestią jest pandemia, czy nie zabraknie ludzi do pracy? 

Niepokojące są także ceny nawozów, które lawinowo przenoszą się na bilanse gospodarstw  rolniczych, dławione przez wzrost kosztów produkcji nierekompensowanych adekwatnymi cenami sprzedaży warzyw…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło: własne, Italiafruit.net

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl