Pełnia lata w szklarni w Dołędze [VIDEO]

W maju owoce bardzo dobrze plonowały.

AK Mierzwa, to jedno z najbardziej profesjonalnych gospodarstw szklarniowych w Polsce. Produkowane tam pomidory malinowe mają wyjątkowy smak i aromat. W 21. tygodniu roku w szklarni trwały intensywne zbiory – zebrano już owoce z szóstego grona.

Artur i Kinga Mierzwa od trzech lat prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Dołędze (woj. małopolskie) specjalizujące się w uprawie pomidora malinowego.

W gospodarstwie ogrodniczym AK Mierzwa uprawiane są pomidory malinowe.

W bieżącym sezonie ogrodnicy zdecydowali się na rozsadę pomidorów z holenderskiej firmy Fortaplant (przedstawicielem w Polsce jest firma AlterPlant). Dostarczono ją w ostatnich dniach grudnia ub.r.  Produkcja odmiany malinowej Tomimaru Muchoo prowadzona jest na matach Exact Air firmy Cultilene.

Odmiana Tomimaru Muchoo

W bieżącym sezonie pogoda jest dość chimeryczna i nie sprzyja w uprawie wielu gatunków warzyw, a jak przedstawia się sytuacja w uprawie pomidora szklarniowego? Mimo, iż w marcu i kwietniu, były bardzo trudne warunki związane z niedoborem światła, to w gospodarstwie AK Mierzwa nie odnotowano problemów z wiązaniem owoców w pierwszych gronach – było ono wręcz bardzo dobre i udało się zebrać wczesny plon.

Owoce są regulowane do czterech sztuk w gronie.

Tegoroczna aura sprzyja wzrostowi i plonowaniu pomidorów szklarniowych,  ponieważ jak dotąd nie było intensywnych upałów, które mogłyby osłabić rośliny.

W ostatnich dniach maja rośliny stabilnie kwitną i wiążą owoce.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo; prezentujemy uprawę pomidora malinowego w 21 tygodniu roku:

 

Related Posts

None found

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności