• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności5,5 ha szklarni w Kazachstanie doświetlanych lampami LED z Polski

5,5 ha szklarni w Kazachstanie doświetlanych lampami LED z Polski

Na początku stycznia 2020 roku po raz pierwszy na uprawie pomidorów w Kazachstanie zastosowano doświetlanie lampami LED firmy Plantalux. Na początku powierzchnia uprawy pod LED-ami wynosiła 5000 m2. Właściciele obiektu zdecydowali się na takie doświadczenie uprawowe, aby przekonać się, jak rośliny zareagują na taką barwę światła. Po skończonym sezonie, przekonany uzyskanymi rezultatami właściciel szklarni postanowił zainstalować kolejną partię lamp LED, lecz tym razem na dziesięciokrotnie większej powierzchni – 50 000 m2.

Początkowo inwestor zakupił 1000 lamp HPS o mocy 1000 W każda. Przekonaliśmy go, aby na jednej części zainstalował nasze lampy LED o mocy 500 W  i po sezonie porównał, która technologia przyniesie lepsze efekty – wyjaśnia Rafał Lachowski z Plantalux.

Przy kolejnych zakupach zdecydowaliśmy wspólnie o zainstalowaniu lamp na kolejnym obszarze, ale o mocy większej o 20% (600 W) aby jeszcze bardziej zwiększyć zbiory – dodaje Jakub Lachowski z Plantalux.

Szklarnia doświetlana lampami LED firmy Plantalux ma powierzchnię 55 000 m2, co czyni ją jedną z największych tego typu instalacji w tej części świata.

Inwestycja w Kazachstanie

Nasze lampy LED do doświetlania upraw mają obecnie certyfikaty CE oraz EAC i przechodzą serię testów w celu uzyskania kolejnego certyfikatu UL, który pozwoli nam wejść na rynki północnoamerykańskie – dzieli się aktualnymi informacjami Rafał Lachowski.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Lampy HPS można wymieniać w stosunku 1: 1 na szklarniowe lampy LED, bez specjalnej ingerencji w instalację elektryczną. W połączeniu ze spektrum światła, które jest efektem wieloletniej pracy oraz badań prowadzonych na uczelniach – w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – daje to wymierne efekty.

Już w trzecim kwartale tego roku wprowadzimy do sprzedaży nowe spektra światła o zwiększonej wydajności – ponad 3 µmol m-2 s -1  – dodaje Jakub Lachowski.

informacja prasowa Plantalux


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl