yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPNOS wyłącznym dystrybutorem nasion warzyw Semillas Fito

PNOS wyłącznym dystrybutorem nasion warzyw Semillas Fito

W 2020 r. podpisana została umowa dystrybucyjna między polską firmą PNOS i hiszpańską firmą nasienną Semillas Fito. Na mocy tej umowy PNOS stał się wyłącznym dystrybutorem nasion hiszpańskiego potentata hodowlanego z ponad stuletnią tradycją. Najbardziej znane odmiany hodowli Semillas Fito to bakłażan Barcelona F1 (obecnie Cristal F1), cukinia Brillante F1, pomidor Monterosa F1, papryka Tomelloso F1.

Historia firmy Semillas Fito sięga 1880 r., kiedy Ramon Fito rozpoczął prace hodowlane nad uzyskaniem nowych odmian kilku gatunków warzyw ciepłolubnych (pomidor, papryka, oberżyna). Zajął się również produkcją rozsady warzyw na lokalne rynki Barcelony. W 1910 r. Antonio Fito rozpoczął prace hodowlane nad mieszańcami kalafiora i brokułu. Najnowsze zdobycze technologii laboratoryjnej pozwoliły wówczas na dokładną kontrolę jakości nasion. W 1940 r. Casimiro Fito skonsolidował prace hodowlane. Rozpoczął prace nad wdrożeniem odmian rodziny Fito na całym Półwyspie Iberyjskim. Na rynku pojawia się marka SEMILLAS FITO. Rok 1970 był przełomowy ze względu na wyhodowanie pierwszych odmian heterozyjnych melona, pomidorów i papryki, które wdrożono na rynek hiszpański Prowadzone były także prace nad podniesieniem wartości użytkowej wielu odmian: bobu, cebuli i kukurydzy. Prace prowadzone są w oparciu o najnowsze zdobycze nauki z zachowaniem tradycyjnych metod krzyżowania i selekcji. W 1990 r. firma rozpoczęła ekspansję na globalnym rynku nasiennym. W tym okresie dzięki rozwojowi biotechnologii wprowadzono lepszą kontrolę jakości nasion i skrócono czas potrzebny na hodowlę nowych odmian. Rok 2000 przyniósł firmie dalszy rozwój. Otwarte zostało pierwsze w Hiszpanii laboratorium biotechnologiczne, firma rozpoczęła prace nad stworzeniem mapy genetycznej melona. W 2002 roku odmiany firmy Semillas Fito po raz pierwszy pojawiły się w Polsce. Były to odmiany papryki i oberżyny. 

 

 

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl