Pokaz odmian papryki marki Seminis [VIDEO]

Karolina Misztal

Za nami wydarzenie Seminis Pepper Cafe, które odbyło się w gospodarstwie Anny i Karola Urbańczyk w Jabłonnej niedaleko Potworowa. Podczas spotkania przedstawione zostały odmiany papryk z oferty Seminis.

Podczas spotkania można było zobaczyć dobrze już znaną producentom odmianę Maximinus, która nie zawiodła także w tym roku i owocowała najwcześniej. Drugą z bardzo wczesnych odmian jest Caravaggio, która charakteryzuje się wysoką generatywnością i owocami o intensywnym, czerwonym kolorze. Poza tym zaprezentowano odmiany, która aktualnie są testowane. Jedna z nich wykazuje dużą odporność na nicienie. Chociaż ten sezon nie był łatwy dla producentów papryki ze względu na trudne warunki pogodowe, pozwolił na sprawdzenie nowych odmian w niesprzyjającej aurze. Jak podkreślali przedstawiciele Seminis, nowe odmiany muszą być przystosowane do warunków stresowych, których w trakcie sezonu pojawia się coraz więcej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego dnia. 

Film i montaż: Justyna Dobrosz, sad24

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności