yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
RynekIle pomidorów z Maroka trafi do UE?

Ile pomidorów z Maroka trafi do UE?

Przewiduje się że w tym sezonie eksport pomidorów z Maroka może być niższy niż ubiegłoroczny. W najlepszym wypadku osiągnie on poziom 517 tys. ton, z czego na rynek Unii Europejskiej trafi 403 tys. ton – podaje freshplaza.

Chociaż przewidywano w tym sezonie zbiory na poziomie 800 tys. ton, upalne lato nie pozwoliło na zwiększeniu produkcji. Chodzi głownie o  rejon Agadiru, gdzie znajduje się najwięcej gospodarstw produkujących pomidory na eksport. Ponadto wysoka temperatura pogorszyła jakość pomidorów.

Jak ostrzegają specjaliści, ostatecznie poziom eksportu może jeszcze się zmniejszyć, jeśli pogoda nie będzie sprzyjać oraz pojawią się trudności z ochroną upraw (głównie przed mączlikiem szklarniowym).
 

Sytuacja na europejskim rynku pomidorów jest w tym sezonie dynamiczna. Wśród największych eksporterów pomidorów odnotowano istotne zmiany, m.in. spadek o 12 proc. eksportu hiszpańskich pomidorów. Istotny jest także wzrost o 70 proc. eksportu z Turcji do poziomu 100 tys. ton.

Źródło: freshplaza

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl