yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPomidory jesienią

Pomidory jesienią

Wyjątkowa pogoda w tym sezonie sprawiła, że na przełomie października i listopada pomidorów w szklarniach jest jeszcze całkiem sporo i u wielu ogrodników mają one wysoką jakość, o co zwykle w tym okresie niełatwo. Jednak każdy kij ma dwa końce – stosunkowo ciepła i słoneczna aura w dzień, brak nocnych przymrozków oraz umiarkowana w wielu rejonach presja szarej pleśni sprzyjają również producentom uprawiającym pomidory w zimnych tunelach, dlatego wyjątkowo długo prowadzą oni w tym roku zbiory – co za tym idzie cena pomidorów w październiku zamiast wzrosnąć, obniżyła się.

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl