yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPowierzchnia uprawy papryki w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy papryki w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Na jakiej powierzchni krajowi producenci uprawiają paprykę w obecnym sezonie? Jak aktualny rok wypada względem ubiegłych lat? Jak duże są różnice? 

Aktualny rok jest szczególny, jeśli chodzi o produkcję papryki. Powierzchnia, na której producenci prowadzą uprawy, okazuje się bowiem wyższa niż w latach 2020-2022. Zanim jednak zdradzimy, jak sytuacja wygląda w obecnym sezonie, cofniemy się do poprzednich lat. Tak więc… W 2020 roku powierzchnia uprawy papryki wynosiła 1 555,74 hektarów.

Znaczący wzrost nastąpił już rok później. Obszar, na którym producenci uprawiali paprykę w 2021 roku wynosił bowiem 2 546,22 hektarów. Względem 2020 roku powierzchnia wzrosła więc aż o 990,48 hektarów. Wskazany poziom nie zdołał się jednak utrzymać. W 2022 roku produkcja papryki obejmowała obszar mniejszy o 245,79 hektarów (2 300,43).

Jak natomiast sytuacja wygląda w roku aktualnym? Tak jak wspominaliśmy, powierzchnia uprawy papryki jest obecnie najwyższa. Według danych ARiMR, które zostały sporządzone w oparciu o deklaracje producentów we wnioskach o płatności bezpośrednie, wynosi ona 2 587,02 hektarów. Tylko 2021 rok jest zbliżony do tej liczby. Różnica to 40,80 hektarów.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl