yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościProblem z zatkanymi kapilarami i kroplownikami - RADAL skutecznym rozwiązaniem

Problem z zatkanymi kapilarami i kroplownikami – RADAL skutecznym rozwiązaniem

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ten środek wyprodukowany przez poznańską firmę Vigrolux – producenta znanego środka do mycia szyb szklarniowych Sunglass, jest odpowiedzią na coraz większy problem z drożnością systemów nawadniania. Problem zanieczyszczenia i zatykania się systemu nawadniającego w uprawach pod osłonami znany jest zwłaszcza tym producentom, którzy do nawadniania czy fertygacji (nawożenia połączonego z nawadnianiem) używają wody twardej.

Obecne w takiej wodzie jony wapnia i magnezu powodują powstawanie tzw. twardości węglanowej (inaczej określanej jako przemijająca), która odpowiada za wytrącanie i osadzanie kamienia wewnątrz instalacji. Wskutek tego następuje stopniowe zmniejszanie się prześwitu rur, węży i innych elementów systemu irygacyjnego. Powoduje to duże problemy podczas produkcji, m.in. przesychanie podłoża czy całkowite zatykanie kroplowników. Zastosowanie kwasu azotowego czy podchlorynu sodu do czyszczenia systemu nawadniającego nie usunie problemu z kamieniem. Natomiast podanie do systemu większego stężenia kwasu azotowego może spowodować uszkodzenie membran w kroplownikach.

Radal jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć przy kolejnej produkcji problemów z zatykającą się instalacją. Nasz preparat doskonale usuwa z instalacji zanieczyszczenia chemiczne takie jak nadmierne ilości wapnia, magnezu oraz zanieczyszczenia biologiczne, takie jak nadmierna ilość glonów, przy czym jest w 100% bezpieczny dla całego systemu nawadniającego. Nasz preparat najlepiej stosować tuż po zakończeniu produkcji, kiedy wszystkie elementy instalacji są jeszcze wilgotne.

Radal występuje w postaci koncentratu, który mieszamy w odpowiednim stosunku, następnie, po wyjęciu sondy pH, wprowadzamy przez sterownik do instalacji na minimum 12 godzin. W tym czasie Radal działa na wszystkie niepożądane substancje powstałe podczas produkcji. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wypłukać układ według następującej kolejności – najpierw otworzyć tzw. „okulary” na końcówkach i wypchnąć wodą Radal wraz z zanieczyszczeniami, następnie zamknąć końcówki i przepłukać system wodą przez kapilary. Czynność tę można powtórzyć dwukrotnie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową na stronie www.vigrolux.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl