• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProblem z zatkanymi kapilarami i kroplownikami - RADAL skutecznym rozwiązaniem

Problem z zatkanymi kapilarami i kroplownikami – RADAL skutecznym rozwiązaniem

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ten środek wyprodukowany przez poznańską firmę Vigrolux – producenta znanego środka do mycia szyb szklarniowych Sunglass, jest odpowiedzią na coraz większy problem z drożnością systemów nawadniania. Problem zanieczyszczenia i zatykania się systemu nawadniającego w uprawach pod osłonami znany jest zwłaszcza tym producentom, którzy do nawadniania czy fertygacji (nawożenia połączonego z nawadnianiem) używają wody twardej.

Obecne w takiej wodzie jony wapnia i magnezu powodują powstawanie tzw. twardości węglanowej (inaczej określanej jako przemijająca), która odpowiada za wytrącanie i osadzanie kamienia wewnątrz instalacji. Wskutek tego następuje stopniowe zmniejszanie się prześwitu rur, węży i innych elementów systemu irygacyjnego. Powoduje to duże problemy podczas produkcji, m.in. przesychanie podłoża czy całkowite zatykanie kroplowników. Zastosowanie kwasu azotowego czy podchlorynu sodu do czyszczenia systemu nawadniającego nie usunie problemu z kamieniem. Natomiast podanie do systemu większego stężenia kwasu azotowego może spowodować uszkodzenie membran w kroplownikach.

Radal jest idealnym rozwiązaniem, aby uniknąć przy kolejnej produkcji problemów z zatykającą się instalacją. Nasz preparat doskonale usuwa z instalacji zanieczyszczenia chemiczne takie jak nadmierne ilości wapnia, magnezu oraz zanieczyszczenia biologiczne, takie jak nadmierna ilość glonów, przy czym jest w 100% bezpieczny dla całego systemu nawadniającego. Nasz preparat najlepiej stosować tuż po zakończeniu produkcji, kiedy wszystkie elementy instalacji są jeszcze wilgotne.

Radal występuje w postaci koncentratu, który mieszamy w odpowiednim stosunku, następnie, po wyjęciu sondy pH, wprowadzamy przez sterownik do instalacji na minimum 12 godzin. W tym czasie Radal działa na wszystkie niepożądane substancje powstałe podczas produkcji. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wypłukać układ według następującej kolejności – najpierw otworzyć tzw. „okulary” na końcówkach i wypchnąć wodą Radal wraz z zanieczyszczeniami, następnie zamknąć końcówki i przepłukać system wodą przez kapilary. Czynność tę można powtórzyć dwukrotnie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową na stronie www.vigrolux.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl