Produkcja pomidorów 2022 w Hiszpanii

Hiszpania zmaga się z trudną sytuacją związaną z ulewnymi deszczami trwającymi już od ponad 3 tygodni. Dodatkowo występują wiatry Sirocco, które przynoszą piasek znad Sahary, a to powoduje, że padające deszcze w tym kraju przynoszą również zanieczyszczenia piaskiem.

Jak informują nas czytelnicy, którzy na co dzień współpracują z producentami pomidora w Hiszpanii, produkcja tych warzyw z upraw zimowych będzie maksymalnie przedłużana ze względu na bardzo dobre ceny. Tymczasem nowe, wiosenne nasadzenia są znacznie opóźnione, ze względu na dynamicznie rosnące koszty produkcji. 

W największych rejonach upraw pomidorów w cyklu wiosennym dopiero odbywają się zasiewy. Z kolei w innych regionach, gdzie cykl jest nie opóźniony, właśnie odbywają się nasadzenia roślin m.in. odmian śliwkokształtnych czy w typie Cherry.

Jak zostaliśmy poinformowani, w sierpniu i wrześniu, może dojść do sytuacji, w których pojawią się znaczne niedobory pomidorów mięsistych.

Trendy na przyszłość: W ostatnich latach produkcja pomidorów w Hiszpanii nieco się zmniejszała. Jednak ostatnie sygnały pozwalają przypuszczać, że trend spadkowy zatrzyma się lub nawet zwiększą się powierzchnie uprawy w takich segmentach jak: pomidor gronowy, standardowy czy malinowy z przeznaczeniem na eksport – mówi nasz informator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności