yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProdukcja pomidorów 2022 w Hiszpanii

Produkcja pomidorów 2022 w Hiszpanii

Hiszpania zmaga się z trudną sytuacją związaną z ulewnymi deszczami trwającymi już od ponad 3 tygodni. Dodatkowo występują wiatry Sirocco, które przynoszą piasek znad Sahary, a to powoduje, że padające deszcze w tym kraju przynoszą również zanieczyszczenia piaskiem.

Jak informują nas czytelnicy, którzy na co dzień współpracują z producentami pomidora w Hiszpanii, produkcja tych warzyw z upraw zimowych będzie maksymalnie przedłużana ze względu na bardzo dobre ceny. Tymczasem nowe, wiosenne nasadzenia są znacznie opóźnione, ze względu na dynamicznie rosnące koszty produkcji. 

W największych rejonach upraw pomidorów w cyklu wiosennym dopiero odbywają się zasiewy. Z kolei w innych regionach, gdzie cykl jest nie opóźniony, właśnie odbywają się nasadzenia roślin m.in. odmian śliwkokształtnych czy w typie Cherry.

Jak zostaliśmy poinformowani, w sierpniu i wrześniu, może dojść do sytuacji, w których pojawią się znaczne niedobory pomidorów mięsistych.

Trendy na przyszłość: W ostatnich latach produkcja pomidorów w Hiszpanii nieco się zmniejszała. Jednak ostatnie sygnały pozwalają przypuszczać, że trend spadkowy zatrzyma się lub nawet zwiększą się powierzchnie uprawy w takich segmentach jak: pomidor gronowy, standardowy czy malinowy z przeznaczeniem na eksport – mówi nasz informator.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl