yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPrzesunięty termin nasadzeń wczesnych warzyw

Przesunięty termin nasadzeń wczesnych warzyw

Utrzymująca się niska temperatura powietrza powstrzymuje ogrodników od sadzenia roślin w nieogrzewanych tunelach foliowych. Nie ma co ryzykować – informuje jeden z małopolskich ogrodników.

W ubiegłym roku, o tej porze, na polach było już słychać pracę ciągników, ogrodnicy pełną parą rozpoczynali sezon uprawowy. Dzisiaj, utrzymująca się niska temperatura powietrza sprawiła, że termin nasadzeń przesunie się o kilka tygodni. Ale są i tacy, którzy zaryzykowali i posadzili rozsadę warzyw kapustnych do nieogrzewanych tuneli foliowych. Wkrótce więcej informacji na ten temat na naszym portalu.

Producent pora, który planował nasadzenia roślin 20 lutego, już teraz wie, że lutowy termin jest nie do zrealizowania. W chwili obecnej przycina liście pora, w celu wzmocnienia młodych roślin. Proces ten przyczynia się także do silniejszego rozwój systemu korzeniowego oraz części podliścieniowej.

Tunele na polu

Ciężki śnieg, który zalegał na osłonie foliowej mógł uszkodzić stalową konstrukcję, dlatego ogrodnicy usuwali nadmiar zalegającej warstwy białego puchu. A tak obecnie wygląda sytuacja na polach w małopolskim zagłębiu warzywniczym:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl