• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo brokuł kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja zmierza w kierunku samowystarczalności - w 2020 r będzie mieć już...

Rosja zmierza w kierunku samowystarczalności – w 2020 r będzie mieć już trzy tysiące ha szklarni

Odkąd Rosja wprowadziła embargo na świeże produkty z UE, koncentruje się na rozwijaniu produkcji krajowej. Jednak klimat na znacznej części obszaru Rosji nie sprzyja długim cyklom produkcyjnym, więc kraj koncentruje się głównie na produkcji szklarniowej. Uprawia się przede wszystkim ogórki, pomidory a następnie paprykę, bakłażany i sałatę. Rozwija się również uprawa grzybów i kwiatów pod osłonami.

Stowarzyszenie Producentów Szklarniowych powstało w Rosji w 1994 roku i zrzesza 120 członków do których należy 80% upraw szklarniowych w Rosji. Należy do niego blisko 100 firm powiązanych (producenci nawozów, systemów doświetlania upraw, konstrukcji szklarniowych i nie tylko) powierzchnia produkcyjna należąca do członków grupy osiągnie 3000 hektarów do końca tego roku – informuje Natalia Rogova, dyrektor generalna rosyjskiego Stowarzyszenia Producentów Szklarniowych. 

Członkowie znajdują się w całym kraju, od centralnych obszarów, takich jak Lipieck i Kursk, po Syberię (Nowosybirsk) i Daleki Wschód (Sahalin), gdzie klimat nie jest odpowiedni dla tradycyjnych technik uprawy. W 2019 roku wyprodukowali oni blisko 1 milion 300 tys. t warzyw, w tym 716 tys. t ogórków, 526 tys. ton pomidorów oraz papryki, bakłażanów i sałaty.

Głównym celem stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów producentów szklarniowych na wszystkich poziomach. Na przykład stowarzyszenie brało udział w przygotowaniu Państwowego Programu Rozwoju Rolnictwa, kilku dekretów i zarządzeń Ministerstwa Rolnictwa oraz wielu innych aktów prawnych. 

Innym ważnym celem jest stworzenie przestrzeni do wymiany pomysłów, doświadczeń i know-how między członkami-producentami. Stowarzyszenie ​​organizuje liczne kursy mistrzowskie dotyczące agronomicznych i technicznych aspektów uprawy szklarniowej. Spotkania te były często organizowane w obiektach najnowocześniejszych firm, ale Covid-19 sprawił, że w tym roku preferowanym rozwiązaniem były webinaria. Stowarzyszenie od 17 lat organizuje coroczne targi poświęcone wszystkim aspektom uprawy szklarniowej.

W latach 2015-2018 rosyjski rząd wspierał producentów szklarni. W szczególności mogli oni ubiegać się o korzystne nisko oprocentowane kredyty (poniżej 5% rocznie) na budowę nowych obiektów lub uzyskać dotacje państwowe w wysokości do 20% na modernizację istniejących obiektów. Program ten umożliwił odnowienie szklarni zbudowanych za czasów Związku Radzieckiego i budowę nowych obiektów wyposażonych w najnowsze technologie, takie jak sztuczne oświetlenie, nawadnianie kropelkowe itp., aby prowadzić uprawy całoroczne.

Chociaż istnieje wiele rosyjskich firm specjalizujących się w produkcji nawozów, instalacji i nasion, Rosja nadal potrzebuje technologii, a jej głównymi partnerami są Holandia, Belgia, Hiszpania, Niemcy, Francja, Izrael i Turcja. Rosyjscy producenci kupują za granicą konstrukcje niezbędne do budowy szklarni, nawozy i nasiona.

źródło hortidaily.com

 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl