yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosyjscy producenci szklarniowi sięgają po LED-y

Rosyjscy producenci szklarniowi sięgają po LED-y

Firma Oreon weszła na rynek rosyjski i dostarczy oprawy LED do dwóch producentów szklarniowych Grupy Agrokultura i Yelets Vegetables.

Grupa Agrokultura
Agrokultura została założona około 130 kilometrów od Moskwy na obszarze około 80 hektarów, gdzie w zamkniętych szklarniach produkuje sałatę, pomidory, ogórki, paprykę i bakłażany. W ostatnich latach firma rozwijała się w szybkim tempie i obecnie buduje 20 hektarów nowych szklarni.

Początkowo oprawy LED Oreon będą instalowane tylko nad uprawami sałaty. Instalacja ma rozpocząć się we wrześniu, a jej celem jest uruchomienie opraw LED w 2021 r. 

Yelets Vegetables
Yelets Vegetables znajduje się w pobliżu Lipiecka, około 400 kilometrów na południe od Moskwy. Region jest zagłębiem szklarniowym Rosju, a Yelets jest głównym graczem. Firma posiada ok. 22 hektarów szklarni, doświetlanych obecnie lampami HPS.

Yelets chce być liderem w rozwoju upraw. Ponadto cena energii w Rosji jest wysoka. Korzystanie z oświetlenia LED nie tylko zapewni więcej światła, ale także spowoduje wg obliczeń inwestorów oszczędność ponad 40% kosztów energii. 

Firma Indagro Lighting BVBA dostarczyła wszystkie materiały do ​​montażu opraw LED. Zostanie on przeprowadzony w części kompleksu szklarniowego na początku 2021 roku.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

źródło Hortidaily

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl