Sezon dopiero się rozkręca, a papryka za bezcen… Co hamuje krajową sprzedaż?

fot. ACN

Dziś ceny papryki czerwonej w lokalnych hurtowniach poniżej 3 zł/kg, a dokładnie 2,7 zł/kg. Jak informują nas producenci papryki z regionu Potworowa, to jest bardzo niska cena zważywszy, że jest początek paprykowego sezonu. Czy lepiej nie będzie? A w ogóle będzie?

Dziwny sezon. Nic nie chce płacić. Początek sezony bardzo trudny, chłodny. Rośliny miały trudny start. Pierwsze problemy z suchą zgnilizną mamy już za sobą. Jakość owoców jest na przyzwoitym poziomie, ale co z tego, gdy brakuje zbytu na towar. Ceny lecą na łeb na szyję… – informują producenci z regionu Potworowa. 

Hurtowa sprzedaż krajowej papryki bardzo wolno rozkręca się w tym roku. Brakuje eksportu na polską paprykę? A może wciąż zalega importowany towar na magazynach, który trzeba sprzedaż w szybkim tempie?

Fot. AW

Ze sprzedażą zielonych owoców było nieco lepiej w porównaniu do ubiegłego sezonu. Ale wielu producentów z naszego regionu zostawiła owoce na roślinach, w oczekiwaniu na lepszą cenę czerwonej papryki. Niestety dobra cena to już była. Na chwilę obecną nie ma „zejścia”, a hurtownie wciąż nie skupują w dużych ilościach. A ceny papryki lecą na łeb na szyję…- informuje pan Adam (woj. mazowieckie).

Zbiór pierwszych owoców papryki. Fot. AW

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności