yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSezon dopiero się rozkręca, a papryka za bezcen… Co hamuje krajową sprzedaż?

Sezon dopiero się rozkręca, a papryka za bezcen… Co hamuje krajową sprzedaż?

Dziś ceny papryki czerwonej w lokalnych hurtowniach poniżej 3 zł/kg, a dokładnie 2,7 zł/kg. Jak informują nas producenci papryki z regionu Potworowa, to jest bardzo niska cena zważywszy, że jest początek paprykowego sezonu. Czy lepiej nie będzie? A w ogóle będzie?

Dziwny sezon. Nic nie chce płacić. Początek sezony bardzo trudny, chłodny. Rośliny miały trudny start. Pierwsze problemy z suchą zgnilizną mamy już za sobą. Jakość owoców jest na przyzwoitym poziomie, ale co z tego, gdy brakuje zbytu na towar. Ceny lecą na łeb na szyję… – informują producenci z regionu Potworowa. 

Hurtowa sprzedaż krajowej papryki bardzo wolno rozkręca się w tym roku. Brakuje eksportu na polską paprykę? A może wciąż zalega importowany towar na magazynach, który trzeba sprzedaż w szybkim tempie?

Fot. AW

Ze sprzedażą zielonych owoców było nieco lepiej w porównaniu do ubiegłego sezonu. Ale wielu producentów z naszego regionu zostawiła owoce na roślinach, w oczekiwaniu na lepszą cenę czerwonej papryki. Niestety dobra cena to już była. Na chwilę obecną nie ma „zejścia”, a hurtownie wciąż nie skupują w dużych ilościach. A ceny papryki lecą na łeb na szyję…- informuje pan Adam (woj. mazowieckie).

Zbiór pierwszych owoców papryki. Fot. AW

 

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl