yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSięgnij po maksymalne korzyści w uprawie papryki!

Sięgnij po maksymalne korzyści w uprawie papryki!

Maximinus – ekspresowa wczesność i wybarwienie – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się czemu tak wielu producentów wybiera Maximinusa.

Papryka Maximunus Seminis - baner reklamowy

W zeszłym sezonie do bogatego grona papryk tunelowych Seminis dołączyła nowa odmiana Maximinus. Jest to odmiana hodowli amerykańskiej, testowana w polskich warunkach przez okres 3 lat. Owoce typu blok osiągają masę 250-300 g i cechują się bardzo grubą ścianką bez tendencji do mikrospękań. To co wyróżnia tą odmianę to kolor owocu, który jest bardzo ciemny, wręcz „czereśniowy”. Wybarwianie owoców jest bardzo szybkie po całej powierzchni – doskonale wybarwia się nawet późną jesienią.

Maximinus jest odmianą bardzo wczesną (według naszych badań wcześniejszą od Red Knight) i generatywną, dlatego poleca się poderwać pierwsze owoce na zielono. Pierwsze zbiory zawsze są w wyższej cenie dlatego warto postawić właśnie na tę odmianę. Owoce utrzymują wysoką jakość przez cały sezon uprawy, także podczas wysokich temperatur i słonecznych dni. Dzięki wczesności papryka ta dobrze sprawdza się również w późniejszych terminach sadzenia, po kapuście pekińskiej czy sałacie.

Nasza nowość cechuje się roślinami o średnim wigorze, dzięki temu prace pielęgnacyjne wykonuje się łatwo i szybko. Mniejsza masa liściowa to także mniejsze zużycie wody oraz nawozów. Owoce osadzone są na piętrach o krótkich międzywęźlach.

Maximinus ma przewagę cech generatywnych, dlatego bardzo dobrze wiąże owoce na poszczególnych piętrach, nie ma tendencji do zrzucania zawiązków, nawet w trudnych warunkach uprawy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Odmiana ma bogaty pakiet odporności Tm:0 (Tobamovirus) oraz Xcv: 0-5, 7-9 (Xanthomonas), która powoduje bakteryjną plamistość liści.

Maximinus cieszy się bardzo dobrą opinią producentów, którzy mieli ją w uprawie. Przede wszystkim wyróżniła się super wczesnością, dobrym wiązaniem owoców oraz ciemnym kolorem. Odbiorcy w punktach skupu także dostrzegli wyróżniający się kolor Maximinusa na tle konkurencji oraz wysoką jakość owocu i atrakcyjną szypułkę.

Jeżeli jeszcze nie uprawiałeś tej odmiany – czas najwyższy przejść na nowy poziom jakości i wczesności. Czas posadzić odmianę Maximinus!

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami terenowymi Seminis, jak i na naszą stronę seminis.pl

Papryka Maximunus Seminis

Artykuł sponsorowany Seminis

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl