yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościSpotkanie paprykowe w Klwowie - odmiany

Spotkanie paprykowe w Klwowie – odmiany

Jesień to dobry czas by spotkać się z producentami i porozmawiać o przyszłorocznym sezonie. 24 listopada producenci papryki mieli okazję wysłuchać wystąpień ekspertów marki Seminis (firma Bayer) oraz firmy Intermag.

Często producenci papryki z regionu Radomia rozpoczynają sezon od nowalijek. Najczęściej wybierają wczesne odmiany fasoli szparagowej, żółtostrąkowej. Super wczesną odmianą (ok. 65 dni wegetacji) wyróżniającymi się atrakcyjnymi strąkami jest SV1003GF. Roślina o mocnym wigorze i silnym systemie korzeniowym – tolerancyjna na suszę. Strąki o grubości 9,5-11,5 mm i długości 14-16 mm.

Sztandarową odmianą w tym asortymencie jest Unidor. Rośliny tworzą proste i sztywne strąki o intensywnej żółtozłocistej barwie.

Fasola szparagowa
Unidor

Czołowe odmiany papryki do uprawy w tunelach foliowych

Z asortymentu papryki w typie blok do uprawy w tunelach foliowych wyróżniono odmiany m.in. Caravaggio F1. Odmiana charakteryzuje się dobrym wigorem roślin. Roślina równomiernie wiąże owoce i nie gubi zawiązków podczas wysokiej temperatury. Papryka szybko adaptuje się do stresowych warunków. Tworzy atrakcyjne, wysokiej jakości owoce. Ważną cechą jest to, że owoce nie drobnieją na wyższych piętrach.

Caravaggio F1 (zdjęcie wykonano 20 czerwca 2022 r.)

 

 

Caravaggio. (zdjęcie wykonano 18 lipca 2022 r.)

Producenci uprawiający paprykę coraz chętniej i częściej szukają rozwiązań, które pomogą zoptymalizować koszty produkcji bez uszczerbku na jakości i wydajności produktu. Nie tylko zmieniający się klimat, ale też zmiany gospodarcze mają znaczący wpływ na opłacalność produkcji. Dlatego ciekawą propozycją dedykowaną do uprawy w tunelach foliowych jest odmiana Argaman F1. Odmiana doskonale nadająca się na stanowiska trudniejsze w uprawie, wymagające silniejszych roślin. Mocny wigor, silny system korzeniowy i wartość dodana w postaci wysokiej tolerancji na nicienie. Odmiana tworzy duże, ciężkie owoce około 300g. Ładny czerwony intensywny kolor. Dobrze wiąże każde piętro, bez ubytków nawet przy wysokich temperaturach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kolejną ciekawą propozycją jest odmiana Maximunus F1. Odmiana, która jest jedną z najwcześniejszych na rynku. Zapewni producentom tego gatunku wczesny i wysokiej jakości plon. Roślina bardzo generatywna, czyli jej głównym zadaniem jest zawiązanie i wyprodukowanie jak największej liczby owoców w krótkim czasie. Owoce typu blok osiągają masę 250-300 g i cechują się bardzo grubą ścianką, bez tendencji do mikrospękań. Wybarwianie owoców jest bardzo szybkie na całej powierzchni – doskonale wybarwia się nawet późną jesienią.

Wśród propozycji papryk o żółtej barwie owoców jest odmiana SVPB 1008 F1 (Adellante). Odmiana o bardzo dobrym wiązaniu owoców przez całą produkcję. Doskonała jakość owoców. Wybarwianie owoców jest bardzo szybkie na całej powierzchni roślin. Owoce nie zakleszczają się, co ułatwia ich zbiór.

Propozycje papryki do uprawy w gruncie

Asortyment papryk od SEMINIS do uprawy w gruncie

Sprawdzoną i docenianą przez doświadczonych ogrodników odmianą papryki do uprawy w gruncie jest odmiana King Arthur F1. Wśród bardzo wydajnych odmian warto zwrócić uwagę na odmianę Aristotle F1. Rośliny tworzą duże owoce (dedykowane na zaopatrzenie rynku przemysłowego). Nowością, która wzbudziła największe zainteresowanie wśród producentów m.in. z regionu Lubelszczyzny jest odmiana Playmaker F1. Odmiana o atrakcyjnych owocach, które równomiernie wybarwiają się do końca zbioru. Wczesność na podobnym poziomie jak w przypadku odmiany Aristotle F1

Podczas spotkania z producentami z radomskiego przedstawiono także bogatą ofertę produktów Intermag. Z nowości zarekomendowano Bactim Nutri biopreparaty dwukomponentowe Nutri N+, Nutri P+.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl