yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościUszkodzenia obiektów szklarniowych po lutowym ataku zimy mają znaczne rozmiary

Uszkodzenia obiektów szklarniowych po lutowym ataku zimy mają znaczne rozmiary

Fala mrozów z ciągłymi, obfitymi opadami śniegu spowodował znaczne szkody w szklarniach i uprawach w pierwszy weekend lutego. Przez tydzień od pojawienia się ataku zimy firma ubezpieczeniowa Gartenbau-Versicherung odnotował około 300 uszkodzeń.Skoncentrowały się one w rejonach Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Turyngii i Holandii. Zgłoszono również trzy poważne straty z całkowitym załamaniem.

„Dokładne oszacowanie całkowitego rozmiaru szkód w połowie lutego nie jest możliwe, ponieważ śnieg najpierw musi stopnieć, aby wykryć wszystkie uszkodzenia” – mówi Manfred Klunke, członek zarządu odpowiedzialny za obszar uszkodzeń. Jednak szkody mogą dotyczyć  nawet 1000 firm, a ich wielkość może być bardzo znacząca. Pracownicy terenowi dotarli już do wielu firm, aby dokonać wstępnych oględzin i zaoferować wsparcie. W szczególności dotyczy to oczywiście przedsiębiorstw ponoszących duże straty, którym jak zwykle zaproponowano zaliczki dla zabezpieczenie płynności finansowej.

Manfred Klunke docenił zapobiegawczość wielu gospodarstw szklarniowych, które po otrzymani alertów pogodowych chciały podjąć działania, aby zmniejszyć zakres potencjalnych szkód. „Natychmiast po ogłoszeniu zagrożenia ekstremalnymi warunkami pogodowymi otrzymaliśmy telefony od ogrodników, którzy chcieli wiedzieć, jak mogą zabezpieczyć swój biznes. A nawet po nadejściu opadów śniegu wielu pozostawało w bliskim kontakcie z naszymi działami sprzedaży, aby uniknąć szkód lub zmniejszyć ich rozmiar”, kontynuował Klunke.

Najważniejszą wskazówką pozostaje jednak, aby reagować naprawdę szybko, gdy zacznie padać śnieg nie podejmować standardowych działań energooszczędnych, otworzyć kurtyny i wcześnie ogrzać okna, aby nie dopuścić do powstała pokrywy śnieżnej. Ukierunkowane wsparcie może również pomóc przynajmniej zmniejszyć ryzyko zawalenia szklarni. W przypadku masywnych zamieci i burz śnieżnych. „Ważne, aby nie bać się prosić naszego zespołu sprzedaży o radę, jeśli uważasz że istnieje zagrożenie dla szklarni i chcesz podjąć działania prewencyjne. Cieszymy się, że możemy przekazać nasze wieloletnie doświadczenie z zaśnieżonych regionów ”- podsumował Klunke.

firmowe
fot. Gartenbau-Versicherung
firmowe
fot. Gartenbau-Versicherung

Zdjęcia 1 i 2: Kompleks szklarni w Münsterland. Ciężar śniegu spowodował pęknięcie szkła i ostatecznie zawalenie się dużych części konstrukcji.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
firmowe
fot. Gartenbau-Versicherung

Zdjęcie 3: Podczas odszraniania, w zewnętrznej części szklarni na Dolnym Renie utworzyła się silna pokrywa lodowa. Ze względu na ekstremalne zimno woda z topniejącego śniegu nie mogła spłynąć i zamarzła na szklarni.

Źródło: https://www.gevau.de/

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl