W Papenburgu w Niemczech powstanie nowoczesna fabryka substratów

Klasmann-Deilmann buduje najnowocześniejszą w Niemczech fabrykę substratów torfowych.  Torf, włókno drzewne, zielony kompost i inne surowce mają być przetwarzane na podłoże do uprawy ogrodniczych w Papenburgu już 2026 r.

 „Niemcy nadal są naszym najważniejszym rynkiem zbytu” – mówił Moritz Böcking, dyrektor zarządzający Klasmann-Deilmann. „Chcemy długoterminowo dostarczać naszym klientom wysokiej jakości podłoża uprawowe. Dlatego inwestycja w nowoczesną fabrykę w Papenburgu to także inwestycja w przyszłość niemieckiego ogrodnictwa komercyjnego.”

Innowacyjne podłoża
Potrzebne do produkcji surowce będą pochodzić z całej Europy. Firma posiada zasoby torfu, które są pozyskiwane w Niemczech i Krajach Bałtyckich. Ma również kilka wytwórni włókien drzewnych i kompostowni w Niemczech i Holandii, a także międzynarodowe kontrakty na dostawy włókna kokosowego, perlitu, gliny, kory i nawozów. „W Papenburgu będziemy produkować wysokiej jakości mieszanki substratów, które spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju i wysokie wymagania jakościowe naszych klientów” – potwierdza Moritz Böcking. „Port Papenburg oferuje do tego optymalne warunki, ponieważ możemy tu łączyć przepływy towarów z różnych regionów. Papenburg będzie nie tylko domem dla najnowocześniejszej fabryki, ale również będzie produkować najbardziej innowacyjne podłoża.

Dalsza rozbudowa
Fabryki substratów Klasmann-Deilmann w środkowej części Emsland i na tzw. Küstenkanal (kanał nadbrzeżny) będą nadal działać w nadchodzących latach. „Nasze lokalne zasoby torfu są wystarczające, aby móc produkować w kilku miejscach” – wyjaśnia Moritz Böcking.  Budowa nowej fabryki  Klasmann-Deilmann opiera się na udanym modelu inwestycji w porcie w Rotterdamie, gdzie firma przetwarza surowce i produkuje podłoża uprawowe od ponad trzech dekad. “Stale rozbudowujemy oddział w Holandii”, mówi Moritz Böcking, „dopiero niedawno zainwestowaliśmy tam ponad dziesięć milionów euro. Chcielibyśmy rozpocząć podobną historię sukcesu w Papenburgu”.

źródło FreshPlaza

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności