yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWczesne warzywa w Igołomi - wkrótce pierwsze zbiory warzyw 2021

Wczesne warzywa w Igołomi – wkrótce pierwsze zbiory warzyw 2021

Ostatni tydzień kwietnia, wielkimi krokami zbliżamy się do majówki. A co dzieje się na polach w Igołomi? Ze względu na dość chłodną aurę termin ściągania folii z konstrukcji wciąż jest przesuwany, a pierwszy zbiór wczesnych warzyw, nieco się przeciąga.

W tym roku niekorzystna pogoda opóźnia pierwszy zbiór wczesnych warzyw w Polsce. Jednak zaglądając do obiektów uprawowych w regionie Igołomi obserwuje się bardzo wysoką jakość warzyw. Kapusta głowiasta biała w wielu miejscach jest praktycznie gotowa do zbioru.

Sezon warzywniczy 2021 w regionie Igołomi

W tym sezonie większość producentów rozpoczęła sadzenie rozsady kapusty w terminie 20-26 luty. W drugiej połowie lutego ocieplenie sprawiło, że prace związane z nasadzeniem odbywały się bez większych problemów. Jak wielu z nas pamięta, pogorszenie pogody nastąpiło w marcu. Większość producentów z tego regionu produkuje samodzielnie rozsadę warzyw. W gospodarstwie państwa Adamczyk w Igołomi, siew nasion warzyw kapustnych odbył się 27 grudnia do skrzynek rozsadowych wypełnionych substratem torfowym. Po upływie dwóch tygodni młode siewki przepikowano do wielodoniczek zawierających 54 otwory.

Do najwcześniejszej uprawy kapusty w tunelach foliowych producenci zdecydowali się na odmianę Zarissima RZ F1 (50−55 dni), o szybkim tempie wzrostu. Z kolei z asortymentu odmian kalafiora na pierwszy, majowy zbiór producenci zdecydowali się na odmiany Opal oraz Speedstar F1. W tym gospodarstwie zbiór rozpoczyna odmiana Opal, która według producentów, nie jest najłatwiejszą odmianą do uprawy, wymaga wiedzy i doświadczenia ogrodnika.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl