yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWIEM NA CZYM SZCZEPIĘ! – Doskonałość podkładki Maxifort

WIEM NA CZYM SZCZEPIĘ! – Doskonałość podkładki Maxifort

Uprawa pomidora szklarniowego na podkładkach jest dziś standardem, w każdym profesjonalnym gospodarstwie. Maxifort marki De Ruiter jest najczęściej wybieraną podkładką o silnym wigorze. To numer jeden w Europie! Podkładka Maxifort do doskonałe narzędzie dla profesjonalnego ogrodnika.

Podkładka Maxifort jest najczęściej wybierana do odmian wymagających, takich jak Tomimaru Muchoo F1, które potrzebują silnego systemu korzeniowego. 

W gospodarstwie ogrodniczym Ewy i Marka Rosłoniec podkładka Maxifort jest stosowana od wielu sezonów. Podkładka Maxifort sprawia, że rośliny mają doskonały wigor od samego początku. W styczniu, kiedy sadzimy rośliny, na zewnątrz panują niekorzystne warunki świetlne, a mimo to roślina ma dobrze wykształcony system korzeniowy i wyróżnia się dużym potencjałem – informuje Marek Rosłoniec. 

Co daje podkładka Maxifort latem?

Letnie warunki są specyficzne i trudne dla roślin uprawnych. Maxifort powoduje, że system korzeniowy jest w odpowiedniej kondycji. Roślina szczepiona na podkładce Maxifort sprawia, że latem doskonałe zawiązuje grona, jej wierzchołek jest odpowiedniej grubości, liść odpowiedniej długości, a system korzeniowy jest w bardzo dobrej kondycji. Podkładka Maxifort zdecydowanie w tym pomaga. Te wszystkie warunki, o których wspominam, powodują, że rośliny są także mniej podatne na suchą zgniliznę wierzchołkową – mówi Marek Rosłoniec.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl