WIEM NA CZYM SZCZEPIĘ! – Doskonałość podkładki Maxifort

Uprawa pomidora szklarniowego na podkładkach jest dziś standardem, w każdym profesjonalnym gospodarstwie. Maxifort marki De Ruiter jest najczęściej wybieraną podkładką o silnym wigorze. To numer jeden w Europie! Podkładka Maxifort do doskonałe narzędzie dla profesjonalnego ogrodnika.

Podkładka Maxifort jest najczęściej wybierana do odmian wymagających, takich jak Tomimaru Muchoo F1, które potrzebują silnego systemu korzeniowego. 

W gospodarstwie ogrodniczym Ewy i Marka Rosłoniec podkładka Maxifort jest stosowana od wielu sezonów. Podkładka Maxifort sprawia, że rośliny mają doskonały wigor od samego początku. W styczniu, kiedy sadzimy rośliny, na zewnątrz panują niekorzystne warunki świetlne, a mimo to roślina ma dobrze wykształcony system korzeniowy i wyróżnia się dużym potencjałem – informuje Marek Rosłoniec. 

Co daje podkładka Maxifort latem?

Letnie warunki są specyficzne i trudne dla roślin uprawnych. Maxifort powoduje, że system korzeniowy jest w odpowiedniej kondycji. Roślina szczepiona na podkładce Maxifort sprawia, że latem doskonałe zawiązuje grona, jej wierzchołek jest odpowiedniej grubości, liść odpowiedniej długości, a system korzeniowy jest w bardzo dobrej kondycji. Podkładka Maxifort zdecydowanie w tym pomaga. Te wszystkie warunki, o których wspominam, powodują, że rośliny są także mniej podatne na suchą zgniliznę wierzchołkową – mówi Marek Rosłoniec.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności