yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Warzywa pod osłonamiWspomnienie o Tadeuszu Moczulskim

Wspomnienie o Tadeuszu Moczulskim

Tadeusz Moczulski urodził się  31 października  1949 roku w Otwocku. Tam też ukończył Szkołę Podstawową, a następnie Liceum Ogólnokształcące. W 1967 roku rozpoczął studia na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów ogrodniczych pracował w Zakładzie Ogrodniczym w Mysiadle koło Warszawy. W 1973 roku  rozpoczął pracę w Warzywniczym Zakładzie Doświadczalnym w Przyborowie gdzie objął funkcję kierownika jednego z działów szklarniowych z produkcją pomidorów. Kierował także uprawami polowymi warzyw.

W 1984 roku rozpoczął prowadzenie własnej działalności ogrodniczej w Pilźnie. Zajmował się prowadzeniem upraw tunelowych, uprawami polowymi warzyw, a także sadownictwem.

W 1993 roku powrócił do Zakładu Ogrodniczego Przyborów, gdzie objął stanowisko kierownika działu handlowego. Był głównym inicjatorem i faktycznym autorem utworzenia spółki Zakład Ogrodniczy Przyborów Sp.  z o.o. w 1999 roku. Przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem poświęcał się razem z żoną Urszulą Moczulską prowadzeniu Zakładu Ogrodniczego Przyborów zajmując się wszystkimi bieżącymi sprawami spółki.

W 2014 roku wraz z rodziną podjął decyzję o wybudowaniu nowoczesnego obiektu szklarniowego w Chotowej koło Dębicy.  Po przejściu na emeryturę aktywnie uczestniczył w pracy w szklarni w Chotowej wspierając swoją codzienną pracą i obecnością swoich bliskich.

Był jednym z założycieli Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków pod Osłonami, pełniąc przez wiele lat funkcję Członka Zarządu. Jego wkład i zaangażowanie w pracę stowarzyszenia doceniane jest do dnia dzisiejszego. Brał na siebie ciężar scalenia środowiska ogrodników, które było bliskie jego sercu. Zaangażowanie jakie wykazywał podczas swojej wieloletniej kariery zaowocowało dynamicznym rozwojem stowarzyszenia, a środowisko ogrodników posiadało znamienitego reprezentanta walczącego o ich prawa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Odszedł  nagle w dniu 02.05.2019 roku po krótkiej, ale ciężkiej chorobie.

Tadeusz Moczulski był wspaniałym, godnym zaufania człowiekiem pracy, wizjonerem, na  zawsze w naszej pamięci zapisze się jako osoba nie odmawiająca innym pomocy oraz w pełni zaangażowane we wszystko czym się zajmował. Był człowiekiem mądrym, uczciwym, serdecznym i ciepłym do świata i ludzi. Zawsze kierował się w swoim postępowaniu uczciwością  i pragmatyzmem. Zawsze też starał się dostrzec człowieka i jego potrzeby.

Wyrazy najszczerszego współczucia i żalu oraz słowa wsparcia i otuchy w trudnych chwilach po stracie Męża i Ojca, składa Rodzinie Zarząd oraz Członkowie Stowarzyszenia Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały, oddany ludziom, dobry człowiek.

Zarząd oraz Członkowie SPPiOPO

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl