yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWzrosła podaż zielonej papryki na rynku hurtowym

Wzrosła podaż zielonej papryki na rynku hurtowym

Na półkach sklepowych dominuje papryka importowana, głównie z Hiszpanii. W handlu hurtowym w obrocie rośnie podaż oferty krajowej papryki. Jak to na początku sezonu bywa, w ofercie dominują zielone owoce. Podaż każdego tygodnia jest coraz większa, ale popyt wciąż ograniczony.

Ceny sprzedażowe krajowej, zielonej papryki na rynku hurtowym są na poziomie 5-6 zł/kg, z kolei mazowieckie hurtownie zaopatrujące się w ten popularny towar oferują cenę ok. 3 zł/kg – jest ona porównywalna do tej z ubiegłego roku w analogicznym czasie, ale jak twierdzą producenci z paprykowego zagłębia popyt jest wciąż ograniczony. Z kolei na giełdzie Bronisze ceny importowanej papryki (czerwona, zielona, żółta) wynoszą 7-8 zł/kg.

Importowana papryka z Hiszpanii dominuje na krajowych półkach sklepowych

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl