AktualnościZ wizytą w podkaliskiej szklarni

Z wizytą w podkaliskiej szklarni

W poniedziałek (27 maja) byliśmy z wizytą u wyjątkowego producenta szklarniowego z okolic Kalisza, który w tym sezonie postawił całe swoje gospodarstwo na głowie. Po wielu latach specjalizacji w uprawie pomidorów czerwonych, rozpoczął produkcję ogórków brodawkowych i pomidorów malinowych, do czego, jak wyjaśnia, zmusiła go sytuacja rynkowa.

Postawił on na pomidora Fujimaru i ogórki Mirabelle oraz Kybria. Ogrodnik podkreśla, że była to bardzo dobra decyzja – jednak podjęta o trzy lata za późno… Więcej o produkcji w gospodarstwie podkaliskiego ogrodnika w najbliższym wydaniu „Szklarnie Tunele Osłony”. Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

ACN

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
supraza azot fosfor potas z powietrza obrol bakterie azotowe

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl