yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności1 milion sztuk selera korzeniowego w sezonie 2021. Czas na sadzenie roślin...

1 milion sztuk selera korzeniowego w sezonie 2021. Czas na sadzenie roślin w gospodarstwie Adama

W gospodarstwie Adama i Marzeny Ropów w Igołomi sezon w pełni. Intensywne prace związane ze zbiorem sałaty masłowej spod tuneli foliowych zazębiają się z sadzeniem selera korzeniowego z przeznaczeniem do długiego przechowywania. Jak pisaliśmy już na łamach portalu, w gospodarstwie państwa Ropów dominuje uprawa warzyw korzeniowych: selera korzeniowego, buraczka ćwikłowego.

Czytaj także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/seler-korzeniowy-zasiej-teraz-posadz-w-maju-zbierz-jesienia-przechowuj-do-wiosny/

Rozsada selera produkowana jest samodzielnie przez ogrodników w przydomowej mnożarce. Do długiego przechowywania wybrano odmiany Rex, Prinz i Markiz. 23 kwietnia, pogoda nie sprzyjała nasadzeniom roślin. Było dość chłodno, a chwilowo pojawiała się krupa śnieżna. Mimo, to producenci zdecydowali się na sadzenie roślin. 

Przed sadzeniem roślin, pole jest starannie przygotowane. Na podstawie wyników analizy chemicznej gleby jest ustalany starannie program nawożenia. Przed sadzeniem producent zastosował nawóz saletrzak z borem w ilości 400 kg/ha i YaraMila Corn również w ilości 400 kg/ha. Dodatkowo, podczas sadzenia aplikowany jest nawóz pod korzeń YaraMila Complex w ilości 100 kg/ha i jednocześnie nawóz Physiomax w ilości 200 kg/ha.

Czytaj także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/u-adama-juz-sieja-buraki-czerwone/

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Sadzenie roślin, odbywa się czterorzędową sadzarką Ferrari. Rozsada jest sadzona w zagęszczeniu ok. 70 tys.szt./ha. w rozstawie 65 cm x 21,5 cm.

Rozsada selera sadzona w rozstawie 65 x 21,5 cm

Jak widać na filmie, z przodu ciągnika zamontowany jest zbiornik APV do mikrogranulatu. Podczas sadzenia roślin do gruntu, aplikowany był insektycyd Belem 0,8 MG przeciwko szkodnikom glebowym. 

 

Po posadzeniu roślin producent zastosuje zabieg herbicydowy środkiem Racer 250 EC w dawce 2 l/ha. Po tym zabiegu rośliny zostaną osłonięte włókniną, zabezpieczając w ten sposób przed chłodem.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl