yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
Aktualności55 odmian ziemniaka w Kościerzynie

55 odmian ziemniaka w Kościerzynie

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, w swoim oddziale w Kościerzynie, zorganizował 19 września br. Kościerzyński Dzień Ziemniaka, podczas którego 6 firm hodowlano-nasiennych zaprezentowało swoje odmiany ziemniaka na polu.


Wśród hodowców były dwie firmy krajowe – HZ Zamarte oraz Pomorsko-Mazurska HZ, a także 4 zagraniczne: Agrico, Europlant, HZPC i Solana. Na demonstracyjny polu łącznie pokazano ponad 50 odmian.

 

 

Ponadto przygotowano wystawę maszyn rolniczych, na której prezentowano ciągniki marki Zetor i New Holland oraz maszyny np. sortownik i obsypnik z firmy Remprodex czy pielnik z aplikatorem nawozów marki AdRol. Na polu demonstracyjnym odbył się pokaz zbioru ziemniaków kombajnem zaczepianym marki Ropa.

Imprezie towarzyszyła strefa „Smakuj regionalnie”, pokazy, kiermasze i konkursy, m.in. na największą kościerzyńską Pyrkę:

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl