yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAlternariozy ziemniaka - problem niedoceniony

Alternariozy ziemniaka – problem niedoceniony

Producentów ziemniaków zapraszamy na kolejne webinarium, którego głównym tematem będą alternariozy ziemniaka. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Henk Jan Lutgert z Holandii, który przedstawi swoje obserwacje i rekomendacje dotyczące walki z tą groźną chorobą.

Jarosław Komar z firmy BASF opowie o wykorzystaniu w ochronie ziemniaka preparatów Cabrio Duo i Signum. Spotkanie będzie również okazję do zapoznania się z ofertą maszyn z firmy AVR przygotowaną dla producentów ziemniaków m.in. sadzarek i kombajnów, o której opowie Jakub Bodziony.

Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, a na zakończenie webinarium zaplanowany jest konkurs z cennymi nagrodami – pytania będą oczywiście dotyczyły ziemniaków. Główna nagroda to 10- litrowe opakowanie preparatu Cabrio Duo ufundowane przez firmę BASF.

Udział w webinarium jest bezpłatny i otwarty wystarczy w dniu wydarzenia kliknąć na link:https://plantpress.clickmeeting.com/alternariozy-ziemniaka-problem-niedoceniony-

Dla tych osób, które wcześniej zarejestrują swój udział poprzez formularz rejestracyjny, organizatorzy przygotowali pakiet materiałów (m.in. program ochrony ziemniaków na 2021, ewidencje zabiegów) wraz z praktyczną niespodzianką.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Link do rejestracji: https://meetingapp.info/form/webAZ/

Dlaczego nasze kolejne webinarium poświęcamy właśnie alternariozie? Alternarioza ziemniaka to duże zagrożenie dla plantacji, szczególnie w lata ciepłe. Co istotne powodowana jest przez dwa grzyby Alternaria alternata oraz Alternaria solani, z których każdy daje inne objawy. Infekcje powodowane przez A. alternata występują wcześniej niż w przypadku zarazy. Do inkubacji patogenu konieczna jest wysoka wilgotność, ale już rozwój choroby postępuje najszybciej w czasie ciepłej i suchej pogody. Porażone liście to mniejsza powierzchnia asymilacyjną i tym samym słabszy wzrost roślin i niższe plony. Czasem objawy choroby ujawniają się dopiero w czasie przechowywania.

Webinarium odbędzie się w piątek, 5 marca 2021 roku, o godzinie 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji. Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
– w piątek, 5 marca, o godzinie 17:55 należy kliknąć w link wydarzenia: https://plantpress.clickmeeting.com/alternariozy-ziemniaka-problem-niedoceniony-
– podać swoje imię oraz adres e-mail i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

Webinarium pt.: Alternariozy ziemniaka – problem niedoceniony

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl