Alternariozy ziemniaka – zalecenia w ograniczeniu strat plonu [zapis VIDEO]

Wspólnie z firmą BASF byliśmy gospodarzami piątkowego webinarium (5.03.2021), podczas którego został omówiony temat alternariozy ziemniaka. Naszym gościem specjalnym był Henk Jan Lutgert z Holandii, który przedstawił swoje obserwacje i rekomendacje dotyczące walki z tą groźną chorobą.

W naszym kraju ziemniak jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych i stanowi źródło dochodu dla wielu gospodarstw, dlatego niezwykle istotne jest ograniczenie wszelkich strat plonu do minimum. W uprawie ziemniaka problem mogą stanowić różne choroby, m.in. spowodowane przez organizmy grzybopodobne, grzyby, bakterie, wirusy, wiroidy, itp. Wśród wszystkich tych chorób alternarioza ziemniaka to jedna z najgroźniejszych chorób i to właśnie tej tematyce było poświęcone wydarzenie w dniu 5 marca 2021.

Podczas piątkowego, wieczornego webinarium Jarosław Komar z firmy BASF opowiedział o wykorzystaniu w ochronie ziemniaka preparatów Cabrio Duo i Signum. Spotkanie było również okazją do zapoznania się z ofertą maszyn z firmy AVR przygotowaną dla producentów ziemniaków m.in. sadzarek i kombajnów, o której opowiedział Jakub Bodziony.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium nt. “Alternariozy ziemniaka problem niedoceniony”:

„Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu”;
„Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie”. 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności