Autonomiczny nośnik narzędzi Robotti Agrointelli – maszyna skrojona na miarę XXI wieku

Autonomiczny nośnik narzędzi Robotti Agrointelli, fot. mw

Podczas targów Agrotech 2022 na stoisku Vintage Polska mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe urządzenie tj. nośnik narzędzi Robotti Agrointelli do prac w rolnictwie. O jego specyfikacji rozmawialiśmy z Pawłem Pawłowski, z Vantage Polska.
Podstawowym modułem jest autonomiczny nośnik narzędzi, tj. platforma jezdna robota stanowiąca pojazd 4 kołowy przystosowany do pracy zdalnej i autonomicznej, współpracująca z wymiennymi modułami: od pielników przez brony, siewniki, rozsiewacze po opryskiwacze z funkcją oprysku punktowego.

My jako firma związana z rolnictwem precyzyjnym już od 2004 roku od razu zdecydowaliśmy się, żeby zostać dystrybutorem tego sprzętu w Polsce, bo uważamy, że jest to najlepiej przygotowane urządzenie autonomiczne w tej chwili na rynku – stwierdził Piotr Pawłowski.

Nośnik narzędzi w zależności od wariantu dysponuje jednym lub dwoma silnikami spalinowymi, a transmisja napędu na koła odbywa się hydraulicznie. Maszyna może pracować 24 godziny na dobę, a jedynym ograniczeniem jest tutaj tankowanie, które trzeba wykonywać, w zależności od warunków na polu, co około 60 godzin.

Autor: Mateusz Wasiak, wrp.pl

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności