yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBrokuł pod przemysł daje zarobić

Brokuł pod przemysł daje zarobić

Podczas Kwidzyńskich Dni Warzyw 2021 producenci brokułu mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień ekspertów z firm branżowych, zobaczyć kwatery z asortymentem odmian hodowli Sakata i zapoznać się z technologią Procam.

Poletka pokazowe odmian czterech gatunków warzyw: brokułu, cebuli, marchwi, pietruszki można było zobaczyć 26 sierpnia w gospodarstwie Dariusza Mikulskiego w miejscowości Nebrowo Małe podczas tegorocznych Kwidzyńskich Dni Warzyw.

Rozsada brokułu dostarczona przez Grupę Producentów Rozsad Krasoń została posadzona 7-10 lipca. Uprawa tego gatunku jest dedykowana głównie na zaopatrzenie zakładów przetwórczych. Poletka demonstracyjne były uprawiane w dwóch technologiach: standardowej oraz wyłącznie na bazie środków biologicznych. W tych dwóch technologiach uprawowych zastosowano preparat Verimark.

Prezentacja poletek odbyła się jeszcze przed wiązaniem róż brokułu, 7 tygodni po posadzeniu roślin na miejsce stałe. Jak podkreślała Dorota Wielgat z firmy Sakata wybór odmiany to klucz do sukcesu. Dlatego producent zdecydował się na uprawę odmian: Parthenon, Chronos, Leonidas, Perseus i Triton.

Podczas tegorocznych Kwidzyńskich Dni Warzyw Sławomi Mechacki z firmy Procam omówił szczegółowo technologie uprawy brokułu na poletkach demonstracyjnych w gospodarstwie Mikulskich. Paweł Domżalski poinformował o ofercie preparatów z firmy Biolider, którą zastosowano w kwaterze brokułu z ochroną biologiczną.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Marek Dąbrowski z FMC informował producentów o działaniu preparatów Verimark 200 SC i Benevia 100 OD. Verimark wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe przeznaczony do zwalczania szkodników. Zaaplikowany w roślinie działa wgłębnie, a także translaminarnie, po aplikacji do strefy korzeniowej także działa systemicznie.

Wkrótce więcej informacji przeczytają Państwo w czasopiśmie “Warzywa”. Tu zakupisz prenumeratę: https://www.plantpress.pl/produkt/prenumerata-warzywa/

Zdjęcia oraz film: A. Andrzejewska

Warzywa 7/2021 - okładka

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl