Brokuł pod przemysł daje zarobić

Kwidzyńskie Dni Warzyw

Podczas Kwidzyńskich Dni Warzyw 2021 producenci brokułu mieli okazję wysłuchać ciekawych wystąpień ekspertów z firm branżowych, zobaczyć kwatery z asortymentem odmian hodowli Sakata i zapoznać się z technologią Procam.

Poletka pokazowe odmian czterech gatunków warzyw: brokułu, cebuli, marchwi, pietruszki można było zobaczyć 26 sierpnia w gospodarstwie Dariusza Mikulskiego w miejscowości Nebrowo Małe podczas tegorocznych Kwidzyńskich Dni Warzyw.

Rozsada brokułu dostarczona przez Grupę Producentów Rozsad Krasoń została posadzona 7-10 lipca. Uprawa tego gatunku jest dedykowana głównie na zaopatrzenie zakładów przetwórczych. Poletka demonstracyjne były uprawiane w dwóch technologiach: standardowej oraz wyłącznie na bazie środków biologicznych. W tych dwóch technologiach uprawowych zastosowano preparat Verimark.

Prezentacja poletek odbyła się jeszcze przed wiązaniem róż brokułu, 7 tygodni po posadzeniu roślin na miejsce stałe. Jak podkreślała Dorota Wielgat z firmy Sakata wybór odmiany to klucz do sukcesu. Dlatego producent zdecydował się na uprawę odmian: Parthenon, Chronos, Leonidas, Perseus i Triton.

Podczas tegorocznych Kwidzyńskich Dni Warzyw Sławomi Mechacki z firmy Procam omówił szczegółowo technologie uprawy brokułu na poletkach demonstracyjnych w gospodarstwie Mikulskich. Paweł Domżalski poinformował o ofercie preparatów z firmy Biolider, którą zastosowano w kwaterze brokułu z ochroną biologiczną.

 

Marek Dąbrowski z FMC informował producentów o działaniu preparatów Verimark 200 SC i Benevia 100 OD. Verimark wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe przeznaczony do zwalczania szkodników. Zaaplikowany w roślinie działa wgłębnie, a także translaminarnie, po aplikacji do strefy korzeniowej także działa systemicznie.

Wkrótce więcej informacji przeczytają Państwo w czasopiśmie “Warzywa”. Tu zakupisz prenumeratę: https://www.plantpress.pl/produkt/prenumerata-warzywa/

Zdjęcia oraz film: A. Andrzejewska

Warzywa 7/2021 - okładka

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności