yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBuraczek ćwikłowy - warzywo z potencjałem

Buraczek ćwikłowy – warzywo z potencjałem [VIDEO]

Wzrasta znaczenie przemysłu spożywczego w przetwórstwie buraków ćwikłowych. Również bardzo popularne na wiosnę są młode liście buraków spożywane jako botwina. Wśród konsumentów buraki ćwikłowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Doceniane są przede wszystkim za walory smakowe i prozdrowotne.


Godne polecenia odmiany buraczka czerwonego z oferty firmy Hazera Poland: Camaro F1, Braco F1. Bardzo słodkie, doskonałe do przygotowywania różnych potraw, bez smaku ziemistości. Polecane na świeży rynek oraz do długiego przechowywania. O ich zaletach chętnie dzielą się producenci z województwa podkarpackiego: Piotr Siupik z miejscowości Żurawiczki oraz Piotr Kawecki z miejscowości Kraczkowa.

Piotr Siupik z miejscowości Żurawiczki specjalizuje się w uprawie buraczka ćwikłowego na powierzchni ok 5 ha.
Odmiana Braco F1

W połowie stycznia odwiedziliśmy dwa gospodarstwa rolnicze na Podkarpaciu specjalizujące się w uprawie buraczka ćwikłowego: Camaro F1 i Braco F1. Piotr Siupik z miejscowości Żurawiczki uprawia buraczka na powierzchni ok. 5 ha. W zależności od warunków atmosferycznych nasiona burczaka wysiewane są na przełomie maja i czerwca pneumatycznym siewnikiem firmy Gaspardo. Jak twierdzi ogrodnik: – Do zaopatrzenia rynku warzyw świeżych preferowane są odmiany tworzące wyrównane korzenie o gładkiej skórce, bez ordzawień. Poszukiwaną cechą w tym segmencie jest też intensywna, wyrównana barwa wewnętrzna korzeni, bez widocznych jaśniejszych pierścieni na przekroju. Ważne są także zdrowe, mocne liście o wzniesionym pokroju i brak podatności na jarowizację oraz chwościka.

W gospodarstwie Piotra Kaweckiego z miejscowości Kraczkowa głównie uprawiana jest odmiana Camaro F1. Jak twierdzi producent buraczek jest prosty w uprawie, nie ma posmaku ziemistości i jest bardzo smaczny.  Zgrubienia nie pękają od spodu i wyróżniają się wysoką jakością przechowalniczą.

Piotr Kawecki, producent buraczka ćwikłowego CAMARO oraz Piotr Różański (Hazera Poland)

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Artykuł promocyjny

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl