Cebula odporna na stres

Plantacja 8 sierpnia

W gospodarstwie rolnym Tomasza Stanka w Młynicach k. Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim 8 sierpnia odbyła się prezentacja odmian z oferty firmy Enza Zaden. Na pokazowym polu cebulę wysiano w ostatnich dniach marca i na początku kwietnia.

Jak informował Paweł Wechterowicz reprezentujący firmę Enza Zaden wysiano kilka odmian cebuli z hodowli Takii Seed, której głównym dystrybutorem w Polsce jest firma Enza Zaden. Dwie o żółtej łusce: Medusa F1 – będącej skrzyżowaniem typu japońskiego z hiszpańskim i Bruce F1 – w typie Rijnsburger, a także dwie o czerwonej łusce – Rubilion F1 oraz Ruby Star F1. Norma wysiewu wynosiła ok. 2,5 jednostki/ha. Cebule w tym gospodarstwie uprawiane są głównie z przeznaczeniem do obierania w zakładzie On-Zin w Piotrkowicach. Podczas spotkania można było się przekonać, jak odmiany te poradziły sobie w tym niełatwym sezonie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wschody roślin były wyrównane. Część cebuli została osłabiona przez grad. W przededniu spotkania wystąpiły obfite opady deszczu, także można było jeszcze zobaczyć wodę stojącą na polu, ale cebula dorosła do typowych rozmiarów dla danej odmiany. Zdrowotność szczypioru była również zadowalająca.

W spotkaniu uczestniczyły także firmy: Agrochest (dostawca środków do produkcji rolnej), Bio Agris (dystrybutor środków wspomagających m.in. ochronę cebuli przed fusarium i różowieniem korzeni), Czarna Kreda (nawóz wapniowy), Grupa Mularski (producent rozsad warzyw), On-Zin (obieralnia cebuli) oraz Yara (producent nawozów).

Więcej szczegółów z tego spotkania zamieścimy w materiale filmowym oraz w szerszej relacji na portalu www.warzywa.pl oraz na łamach miesięcznika Warzywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności