yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCebula odporna na stres

Cebula odporna na stres

W gospodarstwie rolnym Tomasza Stanka w Młynicach k. Strzelna w woj. kujawsko-pomorskim 8 sierpnia odbyła się prezentacja odmian z oferty firmy Enza Zaden. Na pokazowym polu cebulę wysiano w ostatnich dniach marca i na początku kwietnia.

Jak informował Paweł Wechterowicz reprezentujący firmę Enza Zaden wysiano kilka odmian cebuli z hodowli Takii Seed, której głównym dystrybutorem w Polsce jest firma Enza Zaden. Dwie o żółtej łusce: Medusa F1 – będącej skrzyżowaniem typu japońskiego z hiszpańskim i Bruce F1 – w typie Rijnsburger, a także dwie o czerwonej łusce – Rubilion F1 oraz Ruby Star F1. Norma wysiewu wynosiła ok. 2,5 jednostki/ha. Cebule w tym gospodarstwie uprawiane są głównie z przeznaczeniem do obierania w zakładzie On-Zin w Piotrkowicach. Podczas spotkania można było się przekonać, jak odmiany te poradziły sobie w tym niełatwym sezonie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych wschody roślin były wyrównane. Część cebuli została osłabiona przez grad. W przededniu spotkania wystąpiły obfite opady deszczu, także można było jeszcze zobaczyć wodę stojącą na polu, ale cebula dorosła do typowych rozmiarów dla danej odmiany. Zdrowotność szczypioru była również zadowalająca.

W spotkaniu uczestniczyły także firmy: Agrochest (dostawca środków do produkcji rolnej), Bio Agris (dystrybutor środków wspomagających m.in. ochronę cebuli przed fusarium i różowieniem korzeni), Czarna Kreda (nawóz wapniowy), Grupa Mularski (producent rozsad warzyw), On-Zin (obieralnia cebuli) oraz Yara (producent nawozów).

Więcej szczegółów z tego spotkania zamieścimy w materiale filmowym oraz w szerszej relacji na portalu www.warzywa.pl oraz na łamach miesięcznika Warzywa.

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl