Ceny warzyw korzeniowych na Broniszach, słaba sprzedaż, 25.02.2021 [Video]

Na rynku hurtowym w Broniszach podaż warzyw w porównaniu do liczby kupujących jest bardzo duża. Pomimo tego, że w warzywnej części rynku zajętych jest mniej niż połowa miejsc, to handel nie jest płynny.

Producenci warzyw negatywnie odczuwają skutki pandemii, a dokładnie zamknięcia gastronomii. Zarówno na rynku w Broniszach, jak i innych rynkach zaopatrują się restauratorzy, domy weselne czy firmy cateringowe.

Marchew jest sprzedawana od 0,70 maksymalnie do 1,00 zł za kilogram. Krajowa pietruszka od 3,00 do 4,00 zł za kilogram. Na rynku obecnie jest dosyć dużo brukselki w cenie 30 zł za 5 kilogramowy worek – 6,00 zł/kg.

Cebula biała najczęściej jest sprzedawana od 0,80 do 1,00 zł za kilogram. Cukrowa nieco droższa, od 1,70 do maksymalnie 2,00 zł za kilogram. Zarówno tonaż, jak i paleta gatunków dostępnych w sprzedaży jest bardzo duża. 

Ceny warzyw, Bronisze, 25 luty 2021

Mogłoby się wydawać, że ciepła aura będzie skutkowała większą liczbą kupujących na targowiskach. W teorii powinno się to przełożyć na większą liczbę kupujących na rynkach hurtowych. Tak się niestety nie dzieje. Więcej informacji w naszym materiale video.

Karol Pajewski, sad24
Justyna Dobrosz, sad24

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności