Ciągnik Kubota M4072 w gospodarstwie warzywniczym [VIDEO]

Andrzej Skocz wraz synem - Bartłomiejem.

Odpowiedni sprzęt to podstawa sprawnego działania każdego gospodarstwa. To właśnie bez ciągnika trudno wyobrazić sobie wykonywanie podstawowych prac rolnych. Andrzej Skocz, wraz z synem Bartłomiejem, opowiadają o wykorzystaniu ciągnika M4072 marki Kubota w ich gospodarstwie.

Uprawa warzyw w małopolskich gospodarstwach jest już tradycją, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Rodzinne gospodarstwo państwa Skoczów w Pobiedniku Wielkim (Małopolska) specjalizuje się w uprawie selera korzeniowego na zbiór jesienny. Nasadzenia roślin rozpoczęły się w połowie kwietnia. Rośliny były sadzone sadzarką kubełkową z podsiewaczem nawozów w rozstawie 67 x 20 cm. Susza jest wyjątkowo dotkliwa w tym sezonie. Jak informuje producent, ratunkiem dla roślin, jest systematyczne nawadnianie pól.

Jednym z ciągników wykorzystywanych w tym gospodarstwie jest model M4072 marki Kubota. Maszyna sprawdza się już drugi sezon i jest stosowana do lekkich prac polowych tj. sadzenie roślin, zabiegi ochrony czy pielenie międzyrzędzi.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności