• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzas zacząć "wykopki" w małopolskim gospodarstwie

Czas zacząć “wykopki” w małopolskim gospodarstwie

Pierwsze dni lipca, a my piszemy o wykopkach… Tak, w tym przypadku piszemy o zbiorze selera korzeniowego z obciętą nacią. W małopolskim zagłębiu warzywniczym  producenci specjalizują się w uprawie niemalże wszystkich gatunków warzyw. Gros z nich od wielu lat trudni się w uprawie selera korzeniowego, dążąc do najlepszych wyników jakościowych.

Plantacja selera w miejscowości Złotniki. Na zdjęciach widać wyrównane zgrubienia – odmiana Princino. Rozsada wyprodukowana samodzielnie przez producenta w przydomowej mnożarce, była posadzona na miejsce stałe 20 marca. Młode rośliny przykryte zostały płaskimi osłonami. W kwietniu i maju aura była bardzo niekorzystna na uprawę tego popularnego warzywa, gdyż bardzo zimne noce w tych miesiącach mogły doprowadzić do jarowizacji roślin, wówczas taki towar nie nadawałby się do handlu. Jak informuje nas producent, w tym czasie plantację selera zabezpieczono podwójną włókniną, i to dzięki temu udało się pewnie uratować rośliny. W pierwszych dniach lipca rozpoczęto zbiór. Pojedyncze zgrubienie ma masę średnio ok. 500 gr, to bardzo dobry wynik, jak na tą porę roku. Do zbioru selera producent wykorzystuje jednorzędowy kombajn Bolko.

Fot. M. Dąbrowski, BASF

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl