yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCzy powierzchnia upraw cebuli w Polsce rzeczywiście wzrosła?

Czy powierzchnia upraw cebuli w Polsce rzeczywiście wzrosła?

Cebula, cebula, cebula… Niska podaż warzywa przyczyniła się w minionym okresie do wzrostu stawek, które oscylowały na niespotykanym dotychczas poziomie. Uprawa cebuli mogła wydać się przez to atrakcyjna dla pozostałych producentów, niemniej… Czy produkcja w Polsce rzeczywiście wzrosła?  

Powierzchnia upraw cebuli w aktualnym roku, według przewidywań dużej części producentów, miała okazać się zdecydowanie wyższa względem poprzedniego sezonu. Wszystko za sprawą niskiej podaży warzywa, która wpłynęła na wysoki poziom cen.

W ramach przypomnienia… Według danych, które zadeklarowano we wnioskach o przyznanie płatności, powierzchnia upraw cebuli w 2020 roku wynosiła 22 315,38 ha. W sezonie 2021 było to 23 269,58 ha, natomiast w ubiegłym roku areał wynosił 20 379,00 ha.

Jaką powierzchnię zajmuje cebula w 2023 roku? Okres składania wniosków o płatności bezpośrednie już za nami, a to daje nam pełen obraz sytuacji w Polsce. W bieżącym roku producenci, według danych ARiMR, uprawiają cebulę na 21 456,60 ha.

Względem poprzedniego sezonu powierzchnia upraw rzeczywiście wzrosła. Obecnie cebulę produkuje się na obszarze większym o 1077,60 ha. Warto jednak zaznaczyć, że powierzchnia upraw względem 2020 i 2021 roku jest niższa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jakie warzywo interesuje Was najbardziej? Na czym skupić się w kolejnym artykule?

Źródło: ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl