Dwudniowe Sympozjum Marchwiowe w Jaworze

W połowie września w Jaworze k. Bielska-Białej odbywa się dwudniowe Sympozjum Marchwiowe organizowane przez firmy Bejo Zaden, BASF, Yara Poland i AgroJurek.  

Bogaty program marchwiowy rozpoczął się konferencją w hotelu Jawor, podczas której zaprezentowano nowe odmiany marchwi Bejo, omówiono narastający problem związany z nicieniami w uprawie warzyw korzeniowych. Przedstawiono ponadto program nawożenia i skuteczne metody w walce z chorobami grzybowymi. Gość – Robert Schilder (Bejo BV) – przedstawił interesujący wykład nt.” Uprawy marchwi w Europie zachodniej ze szczególnym uwzględnieniem rynku holenderskiego”.

Na poletkach pokazowych licznie przybyli producenci mieli okazję zobaczyć “żywy katalog”odmian marchwi i pietruszki, zarówno tych sztandarowych kreacji, jak i nowości rekomendowanych na kolejny sezon.

Drugiego dnia (tj. 15 września) sympozjum marchwiowego uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć nowoczesne gospodarstwo państwa Dzida w Goczałkowicach Zdrój. O szczegółach już niebawem na warzywa.pl.

Zapraszamy do naszej fotogalerii
SYMPOZJUM MARCHWIOWE:

 

Więcej informacji z tego wydarzenia przeczytają Państwo na łamach naszych czasopism: “Warzywa”, “Hasło Ogrodnicze”. Zapraszamy do prenumeraty w naszym sklepie internetowym www.plantpress.pl

Fot. Joanna Klepacz-Baniak

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności