Po raz piętnasty na terenie stacji firmy hodowlano-nasiennej Enza Zaden w niemieckim Dannstadt-Schauernheim w czwartek, 12 września 2019 r., odbyło się spotkanie pod hasłem: „Wspólnie kształtujmy naszą przyszłość”.

Podczas warzywniczego spotkania w Niemczech odbyły się prezentacje i porady na temat nowych odmian warzyw z szerokiej palety Enza Zaden. Zwracano m.in. uwagę na marketing wielu gatunków warzyw. Ponadto na imponujących poletkach demonstracyjnych można było zobaczyć barwny asortyment odmian wielu gatunków warzyw m.in. sałaty, pora, dyni, kapusty głowiastej (Takii Seed), rzodkiewki, kalarepy, a także bogate portfolio ziół – zarówno w uprawie konwencjonalnej, jak i ekologicznej.

Interesująca była również wystawa maszyn i prezentacja technologii zbioru warzyw liściowych. Pokazano zbiór szpinaku i rukoli za pomocą kombajnu marki Hortech. Zwracano uwagę na możliwość ograniczenia kosztów pracy ręcznej wykorzystując specjalistyczne maszyny.

Tutaj zobaczysz FILM: Mechaniczny zbiór szpinaku

Mechaniczny zbiór szpinaku

Na pokazowych poletkach można było zobaczyć efekty stosowania herbicydów w różnych uprawach, a także innowacyjnych strategii nawożenia. Spotkanie było też okazją do dyskusji na temat redukcji opakowań z tworzyw sztucznych w handlu warzywami. Proponowano m.in. oklejanie warzyw etykietami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Fot. Łukasz Bogaczyk, Enza Zaden

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności