Dzień Ziemniaka 2021 w Szczytnikach z firmą Agrico Polska [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu w małopolskich Szczytnikach odbył się Dzień Ziemniaka, którego organizatorami były firmy Agrico Polska i KAW2 Krzysztof Musiał. Na poletkach demonstracyjnych zaprezentowano ciekawe odmiany ziemniaka jadalnego i przemysłowego. Spotkanie producentów było okazją do zapoznania się z ofertą firm branżowych: Belchim, Ad-Terram, Agro-Sorb, Pilar Tech. 

Artur Szadkowski, Krzysztof Szymański i Grzegorz Korzeniewski omówili aktualną sytuację na ziemniaka w Polsce oraz zaprezentowali ciekawe odmiany z portfolio firmy Agrico.

 

Do uprawy na wczesny i bardzo wczesny zbiór zarekomendowano odmiany m.in.: Arizona, Arrow, Impala, Ranomi, Riviera. Dużym zainteresowaniem producentów z południa Polski cieszyła się średniowczesna odmiana Twister, w typie kulinarnym AB. Rośliny tworzą okrągłe bulwy, o regularnym kształcie. Skórka żółta miąższ żółty. Odmiana dobrze się przechowuje. Podatność na zarazę liści i bulw jest minimalna. Jak informują eksperci z Agrico Polska odmiana Twister wyróżnia się niewielką podatnością na parcha zwykłego. 

Podczas prezentacji odmian ziemniaków swoją ofertę zaprezentowali także przedstawiciele firm branżowych: Belchim, Ad-Terram, Agro-Sorb, Pilar Tech.

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności