yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościDzień Ziemniaka 2021 w Szczytnikach z firmą Agrico Polska

Dzień Ziemniaka 2021 w Szczytnikach z firmą Agrico Polska [VIDEO]

W ubiegłym tygodniu w małopolskich Szczytnikach odbył się Dzień Ziemniaka, którego organizatorami były firmy Agrico Polska i KAW2 Krzysztof Musiał. Na poletkach demonstracyjnych zaprezentowano ciekawe odmiany ziemniaka jadalnego i przemysłowego. Spotkanie producentów było okazją do zapoznania się z ofertą firm branżowych: Belchim, Ad-Terram, Agro-Sorb, Pilar Tech. 

Artur Szadkowski, Krzysztof Szymański i Grzegorz Korzeniewski omówili aktualną sytuację na ziemniaka w Polsce oraz zaprezentowali ciekawe odmiany z portfolio firmy Agrico.

 

Do uprawy na wczesny i bardzo wczesny zbiór zarekomendowano odmiany m.in.: Arizona, Arrow, Impala, Ranomi, Riviera. Dużym zainteresowaniem producentów z południa Polski cieszyła się średniowczesna odmiana Twister, w typie kulinarnym AB. Rośliny tworzą okrągłe bulwy, o regularnym kształcie. Skórka żółta miąższ żółty. Odmiana dobrze się przechowuje. Podatność na zarazę liści i bulw jest minimalna. Jak informują eksperci z Agrico Polska odmiana Twister wyróżnia się niewielką podatnością na parcha zwykłego. 

Podczas prezentacji odmian ziemniaków swoją ofertę zaprezentowali także przedstawiciele firm branżowych: Belchim, Ad-Terram, Agro-Sorb, Pilar Tech.

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl