yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościEksport kapusty rośnie w siłę. Zagraniczne media o polskim warzywie

Eksport kapusty rośnie w siłę. Zagraniczne media o polskim warzywie

Sezon kapuściany w Polsce ruszył pełną parą już w połowie kwietnia. Razem z nim powoli startuje też sprzedaż za granicę. Co mówią o krajowej kapuście w świecie?

Jednym z pierwszych warzyw, na które sezon w naszym kraju rozpoczyna się wiosną, jest kapusta biała. Jej produkcja w bieżącym roku będzie wysoka, co jest zauważalne na arenie międzynarodowej. Eksport kapusty ruszył, a za sytuację odpowiedzialna jest w dużej części pogoda, która sprzyjała rozwojowi warzywa nie tylko w ostatnich miesiącach, ale też zimą.

Korzystna pogoda zimą i wiosną

Sezon wegetacyjny białej kapusty w Polsce w tym sezonie przebiegał całkiem dobrze. Tak relację o sytuacji w Polsce, dla międzynarodowego portalu Freshplaza, zdaje Kornelia Lewikowska, kierownik ds. zakupów polskiego eksportera warzyw Green Best. Zimą, jak relacjonuje Kornelia Lewikowska, opady były dość obfite, przez co w okresie wiosennym polscy producenci nie napotkali problemów z suszą, co mogłoby wpłynąć na plon.

Wiosna również sprzyjała rozwojowi kapusty. Wysokie temperatury i nasłonecznienie wpływały korzystnie na jej dojrzewanie, a to doprowadziło do wysokiej produkcji. Spoglądając na tegoroczną produkcję kapusty białej, wolumeny będą dość wysokie. Pogoda dopisała, co spowodowało przyspieszenie sezonu wegetacyjnego – mówi Kornelia Lewikowska. Głównym wyzwaniem na początku sezonu jest jednak cena.

Sprzedaż na zagraniczne rynki

Na polskim rynku krajowym popyt na kapustę obecnie rośnie. Widzimy, że duże sieci handlowe w Polsce kupują duże ilości kapusty. Powoli i inne kraje zaczynają interesować się polskimi towarami, co jest pozytywną informacją – przekazuje Kornelia Lewikowska. Kapusta biała jest jednym z pierwszych dostępnych świeżych warzyw po nadejściu wiosny i dlatego, zdaniem Kornelii Lewikowskiej, cieszy się dużym zainteresowaniem. I jak co roku mamy nadzieję, że po sprzedaży naszej kapusty białej nastąpi płynne przejście w nowy sezon kalafiorowy – podsumowuje Lewikowska.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl