yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościEkstremalna zima w Chinach: czosnek dotknięty mrozem

Ekstremalna zima w Chinach: czosnek dotknięty mrozem

Popyt zagraniczny na chiński czosnek spadł od grudnia ubiegłego roku ze względu na rosnące koszty wysyłki i aprecjację chińskiego juana.

Eksporterzy spowolnili tempa dostaw chińskiego czosnku. Jak informuje Helen Wang z Ju’nan County Green Valley Foodstuffs bardzo duży popyt na czosnek chiński jest na rynku północnoamerykańskim jest. W ostatnich miesiącach sytuacja na tym rynku niewiele się zmieniła, podczas gdy, rynek europejski już w październiku i listopadzie zamówił duże ilości chińskiego czosnku. Wiele zamówień, w połączeniu z trwającą pandemią, spowodowało opóźnienie dostaw.

Oprócz ogólnych warunków rynkowych presję na rynek czosnku wywierają również rosnące koszty wysyłki. “Niedobory kontenerów nieco ustabilizowały się na trasach krótkodystansowych trwających 10–20 dni, ale koszt przesyłek długodystansowych, które trwają od 40 do 60 dni, nadal rośnie w zastraszającym tempie. W tym tygodniu cena wysyłki znajdowała się między Qingdao a Rotterdamem wzrosła do 10 000 USD (8 286 EUR) za kontener. To 5-6 razy więcej niż zwykle. Koszt wysyłki pojedynczego kontenera do Ameryki Środkowej i Południowej wynosi około 7 000 USD (5800 Euro), czyli 2 razy więcej niż zwykle.” – informuje Helen i jak dodaje: „W nowym sezonie powierzchnia upraw czosnku pozostanie mniej więcej taka sama, tymczasem ostatnio ekstremalna zima nawiedziła plantacje czosnku. W tym momencie handlarze czosnkiem mogą zdecydować się nie wypuszczać przechowywanych towarów, co może jeszcze bardziej podnieść cenę chińskiego czosnku. Za wcześnie, aby powiedzieć, jak rozwinie się rynek, ale entuzjazm hodowców i handlowcy są ważnym czynnikiem w tym rozwoju, podobnie jak ilość świeżego czosnku przechowywanego w magazynach w tym sezonie”.

„Cena czosnku ostatnio wzrosła ze względu na spekulacje rynkowe. Obecna cena FOB (red. Free on Board, oznaczony port załadunku) wynosi 940 USD (prawie 780 EUR) za tonę, czyli o 30 USD (25 EUR) więcej niż w zeszłym tygodniu. Spodziewam się, że rynek pozostanie stabilny przez kilka następnych tygodni do lutego” – podsumowuje Helen Wang.

Źródło: AGF.nl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl