yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościFestiwal dyniowy w Małopolsce - odmiany

Festiwal dyniowy w Małopolsce – odmiany [Zdjęcia]

W ubiegłą niedzielę (4.09.) w gospodarstwie Anny i Michała Kwiecień po raz kolejny odbył się pokaz dyni jadalnej, którego organizatorem była firma Luty Jacek Hurtownia Nasion wraz z partnerami branżowymi: Enza Zaden, Yara Poland, Biocont Polska, Samco oraz Michalak Maszyny Rolnicze.

Na poletku produkcyjno-demonstracyjnym zaprezentowano odmiany dyni z hodowli Levantia oraz Enza Zaden. Jakub Wrona z firmy Luty Jacek poinformował, że rozsadę dyni dostarczyła firma Vivai Bacchetto w tacy 104-komorowej w trzecim tygodniu maja. Ze względu na trudne warunki w tym czasie, producent zdecydował się na opóźnienie terminu sadzenia. Finalnie rozsada została posadzona 1 czerwca.

Rośliny były sadzone ręcznie w rozstawie 100 cm (między roślinami w rzędzie) i 140 cm. Warto zaznaczyć, że plantacja dyni nie była nawadniana. W pierwszej kolejności usypano wały, na które rozpostarto folię biodegradowalną firmy Samco. W tym roku producenci warzyw zmagają się deficytem opadów. Jak twierdzi ogrodnik folia biodegradowalna utrzymywała wilgoć gleby, dzięki czemu rośliny miały lepsze warunki do wzrostu.

W części demonstracyjnej, gdzie zaprezentowano kreacje włoskiej firmy Levantia, zwrócono uwagę na dynie ozdobne- Carnival Mix F1 oraz odmiany dyni jadalnej- Candy F1, Mini Muscata F1, Frisco f1, Stripetti F1, Reddy F1, Vanity F1.

Bernard Zioło omówił charakterystykę odmian z hodowli Enza Zaden. Wrócił on uwagę na odmiany: Bellatrix F1, Kaori Kuri F1, Hannah F1, Orange Summer F1, Nelson F1, Flexi Kuri F1.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Podczas spotkania dyniowego swoją ofertę przedstawili Hubert Tabor (Yara Poland), Robert Danek (Samco), dr Michał Pniak (Biocont Polska) oraz Artur Michalak (Michalak Maszyny Rolnicze).

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl