Festiwal dyniowy w Małopolsce – odmiany [Zdjęcia]

W ubiegłą niedzielę (4.09.) w gospodarstwie Anny i Michała Kwiecień po raz kolejny odbył się pokaz dyni jadalnej, którego organizatorem była firma Luty Jacek Hurtownia Nasion wraz z partnerami branżowymi: Enza Zaden, Yara Poland, Biocont Polska, Samco oraz Michalak Maszyny Rolnicze.

Na poletku produkcyjno-demonstracyjnym zaprezentowano odmiany dyni z hodowli Levantia oraz Enza Zaden. Jakub Wrona z firmy Luty Jacek poinformował, że rozsadę dyni dostarczyła firma Vivai Bacchetto w tacy 104-komorowej w trzecim tygodniu maja. Ze względu na trudne warunki w tym czasie, producent zdecydował się na opóźnienie terminu sadzenia. Finalnie rozsada została posadzona 1 czerwca.

Rośliny były sadzone ręcznie w rozstawie 100 cm (między roślinami w rzędzie) i 140 cm. Warto zaznaczyć, że plantacja dyni nie była nawadniana. W pierwszej kolejności usypano wały, na które rozpostarto folię biodegradowalną firmy Samco. W tym roku producenci warzyw zmagają się deficytem opadów. Jak twierdzi ogrodnik folia biodegradowalna utrzymywała wilgoć gleby, dzięki czemu rośliny miały lepsze warunki do wzrostu.

W części demonstracyjnej, gdzie zaprezentowano kreacje włoskiej firmy Levantia, zwrócono uwagę na dynie ozdobne- Carnival Mix F1 oraz odmiany dyni jadalnej- Candy F1, Mini Muscata F1, Frisco f1, Stripetti F1, Reddy F1, Vanity F1.

Bernard Zioło omówił charakterystykę odmian z hodowli Enza Zaden. Wrócił on uwagę na odmiany: Bellatrix F1, Kaori Kuri F1, Hannah F1, Orange Summer F1, Nelson F1, Flexi Kuri F1.

Podczas spotkania dyniowego swoją ofertę przedstawili Hubert Tabor (Yara Poland), Robert Danek (Samco), dr Michał Pniak (Biocont Polska) oraz Artur Michalak (Michalak Maszyny Rolnicze).

 

Related Posts

  1. Wizyty polityków w gospodarstwach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności