Gwałtownie rośnie popyt na dynie jadalne w Wielkiej Brytanii

Rosnąca popularność wegańskiej w żywności w Wielkiej Brytanii pomogła zwiększyć popyt na jadalne dynie do rekordowego poziomu.

Steve Whitworth z Oakley Farms powiedział: „Wielka Brytania staje się coraz bardziej podobna do Ameryki, ponieważ dynie są kupowane nie tylko do drążenia na Halloween, ale także do jedzenia, a ich słodki miąższ jest doceniany jako składnik zup i ciast. W wyniku tej rosnącej popularności posadziliśmy w tym roku 100 tys. roślin dyni z przeznaczeniem do spożycia. Oznacza to wzrost o 150% na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Oakley Farms znajduje się w pobliżu Wisbech w Cambridgeshire. Jest to jeden z największych dostawców dyń w Wielkiej Brytanii.

Kupiec Tesco, David Tavernor, powiedział: „Dynie nie są już nowością, którą rodzice kupują tylko dla swoich dzieci jako niezbędną dekorację na Halloween. Dzięki roślinnej rewolucji żywieniowej stały się naprawdę popularne. Odmiany jadalne są o wiele słodsze niż odmiany carvingowe (typu Halloween do drążenia), a ze względu na rosnący popyt w tym roku zmieniliśmy ich markę na Sweet Cooking Pumpkins. ”Supermarket sprzedaje w tym roku cztery odmiany dyni jadalnej.

Źródło: uk.style.yahoo.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności