yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGwałtownie rośnie popyt na dynie jadalne w Wielkiej Brytanii

Gwałtownie rośnie popyt na dynie jadalne w Wielkiej Brytanii

Rosnąca popularność wegańskiej w żywności w Wielkiej Brytanii pomogła zwiększyć popyt na jadalne dynie do rekordowego poziomu.

Steve Whitworth z Oakley Farms powiedział: „Wielka Brytania staje się coraz bardziej podobna do Ameryki, ponieważ dynie są kupowane nie tylko do drążenia na Halloween, ale także do jedzenia, a ich słodki miąższ jest doceniany jako składnik zup i ciast. W wyniku tej rosnącej popularności posadziliśmy w tym roku 100 tys. roślin dyni z przeznaczeniem do spożycia. Oznacza to wzrost o 150% na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Oakley Farms znajduje się w pobliżu Wisbech w Cambridgeshire. Jest to jeden z największych dostawców dyń w Wielkiej Brytanii.

Kupiec Tesco, David Tavernor, powiedział: „Dynie nie są już nowością, którą rodzice kupują tylko dla swoich dzieci jako niezbędną dekorację na Halloween. Dzięki roślinnej rewolucji żywieniowej stały się naprawdę popularne. Odmiany jadalne są o wiele słodsze niż odmiany carvingowe (typu Halloween do drążenia), a ze względu na rosnący popyt w tym roku zmieniliśmy ich markę na Sweet Cooking Pumpkins. ”Supermarket sprzedaje w tym roku cztery odmiany dyni jadalnej.

Źródło: uk.style.yahoo.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl