Jak pracuje chwastownik serii VS na polach cebuli, selera korzeniowego, ziemniaka? [VIDEO]

Chwastownik VS 600 M1

Wraz z firmą Invest-Rol, dystrybutorem maszyn APV, uczestniczyliśmy w pokazie chwastownika VS 600 M1 na plantacjach cebuli, selera korzeniowego i ziemniaków, upraw należących do Hodowli Roślin Kalinowa. Spółka ta prowadzi produkcję roślinną na obszarze ok. 500 ha, w której dominuje uprawa ziemniaka (ok. 150 ha), produkowanego dla firmy Agrosad.

Austriacka firma APV jest producentem m.in. siewników do poplonów, traw oraz chwastowników. W przypadku odchwaszczania pól uprawnych firma APV może pochwalić się modelem VS 600 M1 o szerokości roboczej 6,2 m. Chwastownik składa się z 178 zębów, umieszczonych w sześciu rzędach. Każdy ząb roboczy zakończony jest spiekanym węglikiem, dzięki czemu, wydłuża to ich żywotność. Ponadto, zęby wyposażone są w indywidualny pakiet sprężyn, który umożliwia na płynne dostosowanie się do warunków uprawowych. Maszyna doskonale eliminuje chwasty we wczesnej fazie wzrostu.

Od lewej: Arkadiusz Gendek (Invest-Rol), Sławomir Przybyłek (prezes spółki Hodowla Roślin Kalinowa), Lech Bieżuński (APV)

Krótko u uprawach: cebuli, selera i ziemniaka

? Hodowla Roślin Kalinowa uprawia cebulę na powierzchni ok. 50 ha. Siew odbywa się siewnikiem Monosem, wysiewającym na trzech zagonach jednocześnie. Odmiany cebuli z firm: Bejo, Hazera i Seminis.

? Seler korzeniowy uprawiany jest na powierzchni 6 ha. W tym przypadku, dominuje jedna odmiana – Princino. Rozsadę, wyprodukowaną i dostarczoną przez Grupę Producentów Rozsad Krasoń, posadzono na początku kwietnia i następnie przykryto włókniną. Pracę pielnika przeprowadzono na fragmencie pola, które nie było okryte płaskimi osłonami. Tam widoczne są uszkodzenia po przymrozkach.

? Ziemniaki, sadzone w rzędach co 90 cm. Pielnik VS 600 testowano na polu przed wschodami ziemniaka. Niebawem ziemniaki będą obradlane.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i wysłuchania wypowiedzi Lecha Bieżuńskiego z firmy AVP.

Zapraszamy do naszej fotorelacji:

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności