reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
yara ogólna nawożenie warzywa
reklama
nds deszczownia nawaadnianie
reklama
baner neudosan
reklama
baner UPL
reklama
reklama
RhizoVITAL
reklama
octavo marchew nasiona
Strona głównaAktualnościJak pracuje chwastownik serii VS na polach cebuli, selera korzeniowego, ziemniaka?

Jak pracuje chwastownik serii VS na polach cebuli, selera korzeniowego, ziemniaka? [VIDEO]

Wraz z firmą Invest-Rol, dystrybutorem maszyn APV, uczestniczyliśmy w pokazie chwastownika VS 600 M1 na plantacjach cebuli, selera korzeniowego i ziemniaków, upraw należących do Hodowli Roślin Kalinowa. Spółka ta prowadzi produkcję roślinną na obszarze ok. 500 ha, w której dominuje uprawa ziemniaka (ok. 150 ha), produkowanego dla firmy Agrosad.

Austriacka firma APV jest producentem m.in. siewników do poplonów, traw oraz chwastowników. W przypadku odchwaszczania pól uprawnych firma APV może pochwalić się modelem VS 600 M1 o szerokości roboczej 6,2 m. Chwastownik składa się z 178 zębów, umieszczonych w sześciu rzędach. Każdy ząb roboczy zakończony jest spiekanym węglikiem, dzięki czemu, wydłuża to ich żywotność. Ponadto, zęby wyposażone są w indywidualny pakiet sprężyn, który umożliwia na płynne dostosowanie się do warunków uprawowych. Maszyna doskonale eliminuje chwasty we wczesnej fazie wzrostu.

reklama
Baner PORW 2025
Od lewej: Arkadiusz Gendek (Invest-Rol), Sławomir Przybyłek (prezes spółki Hodowla Roślin Kalinowa), Lech Bieżuński (APV)

Krótko u uprawach: cebuli, selera i ziemniaka

? Hodowla Roślin Kalinowa uprawia cebulę na powierzchni ok. 50 ha. Siew odbywa się siewnikiem Monosem, wysiewającym na trzech zagonach jednocześnie. Odmiany cebuli z firm: Bejo, Hazera i Seminis.

? Seler korzeniowy uprawiany jest na powierzchni 6 ha. W tym przypadku, dominuje jedna odmiana – Princino. Rozsadę, wyprodukowaną i dostarczoną przez Grupę Producentów Rozsad Krasoń, posadzono na początku kwietnia i następnie przykryto włókniną. Pracę pielnika przeprowadzono na fragmencie pola, które nie było okryte płaskimi osłonami. Tam widoczne są uszkodzenia po przymrozkach.

? Ziemniaki, sadzone w rzędach co 90 cm. Pielnik VS 600 testowano na polu przed wschodami ziemniaka. Niebawem ziemniaki będą obradlane.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i wysłuchania wypowiedzi Lecha Bieżuńskiego z firmy AVP.

Zapraszamy do naszej fotorelacji:

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
reklama
reklama
PNOS baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
reklama
Baner KUPS
Najpopularniejsze artykuły
Polecamy
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]