yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJaka jest jakość ziemniaków na plantacjach? Czy ceny sadzeniaków pójdą w górę? ...

Jaka jest jakość ziemniaków na plantacjach? Czy ceny sadzeniaków pójdą w górę?  [Video]

Czy pojawi się problem z pozyskaniem kwalifikowanego sadzeniaka na sezon 2022? Jaka jest jakość bulw na plantacjach? Czy ceny ziemniaków pójdą w górę? 

Trudny sezon dla producentów ziemniaka i innych warzyw okopowych. W wielu regionach Polski nadmierna wilgotność spowodowała masowe gnicie bulw – trudno tu mówić o dobrej jakości. 

Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne i inne czynniki, wpływające na plon, prawdopodobnie tegoroczny zbiór ziemniaka będzie niższy o 20-25% w porównaniu do  w 2020 r. Należy pamiętać, że wiosenne chłody nie sprzyjały ich wegetacji.

Kolejna kwestia to jakość bulw.

Nadmierne opady deszczu w sezonie 2021 powodują masowe gnicie bulw, zwłaszcza na południu Polski. Z kolei na północy kraju jest duży problem z parchem, co też uwidacznia się w jakości ziemniaków. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Artur Szadkowski, Dyrektor Handlowy firmy Agrico Polska, mówi o tegorocznych problemach w uprawie ziemniaka i jakości bulw. Porusza także kwestię odmian ziemniaków jadalnych i dostępność sadzeniaka kwalifikowanego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl