Jakie produkty mikrobiologiczne stosować w warzywach kapustnych? [VIDEO]

brokuły - uprawa

Efektywne wykorzystanie potencjału biologicznego warzyw kapustnych wymaga od ich producentów fachowej wiedzy z zakresu specyficznych wymagań uprawowych tych roślin.

Marzec, to czas sadzenia rozsad. Podstawowym zadaniem plantatorów w tym okresie jest dążenie do maksymalnej redukcji zabiegów związanych z naprawą szkód powstałych podczas tego procesu. Wysadzanie w grunt to ogromny stres dla młodych roślin, nie tylko z uwagi na zmianę stanowiska i warunków, ale także i uszkodzeń systemu korzeniowego.

Warzywa kapustne są bardzo podatne na schorzenia systemu korzeniowego i infekcje bakteryjne. Nie podlegają zjawisku mikoryzy, za to bardzo dobrze reagują na zastosowanie bakterii ryzosferowych, przede wszystkim na obecność w glebie grzybów z rodzaju Trichoderma. Jan Wcisło z firmy Intermag szczegółowo opowiada o zastosowaniu produktów mikrobiologicznych i nawozowych w uprawie kalafiorów i brokułów.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fragmentu zapisu z webinarium: “KALAFIOR I BROKUŁ 2022. Odmiany poszukiwane rynkowo, nowe technologie i DEBATA  z ekspertem o trendach rynkowych”  z dnia 22 lutego 2022 r. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności