yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKALAFIOR i BROKUŁ - które odmiany siać w 2022?

KALAFIOR i BROKUŁ – które odmiany siać w 2022? [VIDEO]

Przed producentami warzyw ogromne wyzwania, ponieważ dostarczane do konsumenta produkty muszą być najwyższej jakości. Grunt to odpowiedni wybór odmiany. Zastanawiasz się nad wyborem kalafiora lub brokułu na sezon 2022?

Podczas webinarium “Kalafiory i brokuły 2022. Odmiany poszukiwane rynkowo, nowe technologie i DEBATA z ekspertem o trendach rynkowych” (22.02) eksperci z renomowanych firm hodowlano-nasiennych omówili trendy odmianowe najbardziej poszukiwane na polskim i europejskim rynku.

Zobacz także: Maciej Szeptycki o trendach i wyzwaniach w uprawie kalafiorów i brokułów

👉 Piotr Dutkowski przedstawił szeroki asortyment kalafiora i brokułu z oferty marki SEMINIS. Zwrócił uwagę na kalafiory, które sprawdzają się zarówno na potrzeby rynku warzyw świeżych, ale także do przetwórstwa. Wyszczególnił odmiany m.in.: Fortaleza F1, Predazzo F1, Lavaredo F1, Giewont F1. Wśród kalafiorów o doskonale białej róży godne uwagi to odmiany: Whitex F1, Britex F1. Z kolei z asortymentu brokułu do liderów można zaliczyć: Titanium F1, Andersia F1, SVBL0306 F1.

👉 Piotr Manista z firmy Hazera Poland omówił sprawdzone odmiany kalafiora, zarówno na rynek warzyw świeżych, jak i dla przetwórstwa. Z odmian kalafiora wyszczególnił m.in odmianę Flirt F1 (75 dni wegetacji; bez omszeń latem. Bardzo dobre okrycie róż. Rośliny o silnym wigorze tworzą zwięzłe, ciężkie, śnieżnobiałe róże), RAFT F1 (75-85 dni; uprawa od wiosny, aż po późne nasadzenia poplonowe), Sigurd (78-85 dni), Durok F1, Sabord F1, Bodilis F1. Z asortymentu brokułu wyszczególniono odmianę m.in. Stromboli F1.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

👉 Do uprawy pod osłonami Bernard Zioło z firmy Enza Zaden wyróżnił odmiany m.in. Xenia F1, Elintos F1. “Odmiany z oferty ENZA wyróżniają się dużą masą w stosunku do jej objętości, wysoką tolerancją na jamistość głąbia, bardzo dobrym okryciem róży liśćmi” – mówił B. Zioło. Podczas webinarium ekspert zwrócił uwagę na odmiany uniwersalne pod kątem zbioru (wiosna, lato, jesień). Odmiana Crossway F1 (75 dni – za zbiór latem; 85 dni – na zbiór jesienią) dobrze toleruje stresowe warunki uprawy. Z asortymentu tej firmy na uwagę zasługują także odmiany m.in.: Bielic F1, Chione F1.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium z dnia 22.02.2022 r.:

 

 

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl